YPG ile ÖSO arasında yer yer çatışmalar devam ediyor

Afrin ve Azez’e sınır olan Tel Rıfat bölgesinde YPG ile Türkiye destekli ÖSO unsurları arasında yer yer çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Türkiye ile ABD arasında güvenli bölge kurma çalışmalarının sürdüğü Fırat’ın doğusuna denk gelen sınır hattında da, tüm tarafların hem askeri hem de sivil hareketlilik yaşanıyor.

Yerel kaynaklar, TSK son bir hafta içinde İdlib’e ikinci kez büyük askeri konvoy gönderdi. Zırhlı araçlar ve ambulanslardan oluşan askeri konvoyun güzergâhının İdlib’in güneyinde Maarat El Numan yakınlarındaki Maarat Hitat’taki geçici üs bölgesi olduğu öğrenildi.

SAĞLIK VE AFAD EKİPLERİ GÖNDERİLİYOR

Akçakale yakınlarına sağlık ve AFAD ekiplerinin sevk edilmesi dikkat çekti. Olası bir operasyo hazırlığının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

BÖLGEDE GERGİNLİK SÜRÜYOR

TSK, 19 Ağustos’ta Morik’e giden takviye gücün havadan saldırıya uğraması sonrası Maarat Hitat yakınlarında konuşlanmıştı. TSK aynı bölge ile İdlib’in kuzeyindeki gözlem kulelerini takviye amacıyla geçen hafta da büyük bir konvoy göndermişti. Rejim güçleri ise önceki gün Maarat Hitat’ta TSK’nın geçici üslendiği yerin uzağındaEl Nusra’ya ait mevzileri vurmuştu.