Yenilendi-Mardin’de freni patlayan tır kalabalığa daldı: 20 ölü, 26 yaralı

Mardin’in Derik ilçesinde tır ile 2 aracın karıştığı kazada, yaralılara müdahale eden ekiplere bir başka tır çarptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, freni patlayan tırın kalabalığın arasına girdiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gece kaza yerinden yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin sayısının 20’ye çıktığını açıkladı. Kazada 26 kişi de yaralandı.

“Maalesef bugün trafik kazaları açısından boğazımızın düğümlendiği gün oldu” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin Derik’te aynı yerde üst üste 2 tır kazasının yaşandığını, tüm ekiplerin seferber edildiğini kaydetti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Derik ilçesinde peş peşe meydana gelen iki ayrı tır kazasıyla ilgili Derik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın adli tahkikat başlattığını duyurdu.

Bölgeye, takviye olarak çok sayıda AFAD, itfaiye, jandarma ve sağlık ekibi yönlendirildi.

Görgü tanığı: Daha önce de orada birçok kaza yaşandı

Derik’te yaşayan kazaya şahit olan ama haberde adının geçmesini istemeyen bir ilçe sakini, iki ayrı kazanın yaşandığını, ilk kazaya yardıma koşanların ikinci kazanın kurbanı olduğunu aktardı:

“Orada keskin bir rampa var ve daha önce de birçok kaza yaşandı. Bir tır, freni patlayınca benzinliğin yakınında devrilmiş, o olayda dört kişi hayatını kaybetti. İnsanlar yardıma giderken yaklaşık yarım saat sonra freninin patladığı söylenen bir başka kamyon kalabalığın içinde daldı. Gördüğümüz manzara karşısında bunun bir kaza olduğuna inanamıyorum, korkunçtu.”

Bugün Gaziantep’te meydana gelen kazada da 15 kişi hayatını kaybetmiş, 31 kişi de yaralanmıştı.