Yeni bir mecraya geçeceğini duyuran Sedat Peker’den yeni paylaşımlar

Peker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Erkam Yıldırım’la ilgili yeni iddiaları gündeme getirerek yeni bir mecraya geçeceğini ve Ekim ayında yeni bilgileri kamuoyu ile paylaşacağını belirtti.

Türkiye’de “suç örgütü lideri” olmakla suçlanan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) sığınan Sedat Peker ,Twitter hesabından yeni paylaşımlarda bulundu.

Peker, Türkiye eski başbakanlarından Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın kendisine karşı hakaret ve iftira davası açtığını belirterek başta fotoğraf olmak üzere yeni paylaşımlarda bulunacağı mesajı verdi.

Yıldırım hakkında yeni birtakım iddiaları paylaşan Peker, ayrıca yeni bir mecraya geçeceklerini ilan ederek Ekim ayında cinayetlerle ilgili yeni bilgi vereceğini söyledi.

Peker’in bugünkü paylaşımları şöyle:

“Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında hakaret ve iftira ettiğim gerekçesiyle dava açmış. Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı?

Halen daha sahibi belli olmayan Kolombiya’da, Panama’da, İzmit körfezdeki limanda yakalanan tonlarca kokainin sahibinin kim olduğunu merak edip yazı yazmış mı? Erkan Yıldırım’ın kumar oynadığı otellerde kalırken kendisine şantaj yapılmak için çekilmiş cinsel içerikli ve rüşvet kasetlerinin var olup olmadığını araştırmış mı?

Tüm bunları yapmadan bana iftiradan dolayı dava açan Anadolu cumhuriyet savcısını tebrik ediyorum. Memur çocuğuyken tüm dünyada onlarca milyar dolarlık servet yapmayı başaran süper başarılı iş adamı Erkan Yıldırım cevap vermeyip babası Sayın Binali Yıldırım cevap vermişti, velisi olarak. Benim merak ettiğim Anadolu başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeye giderken de velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi?

Dilekçeyi de kendisi mi yazdırdı? Madem gündemden biraz ayrı kaldım diye benimle ilgili böyle komik şeyler yapıyorsunuz, ben de cuma günü polisin, savcıların neden gerçek suçlulara karşı bir şey yapamadıklarını, yüksek miktarda yakalanan kokainlerin sahiplerinin nasıl serbest bırakıldıklarını, bu kokain satıcılarının hangi bakanlarla resimleri olduğunu yayınlayayım da ortalık biraz şenlensin.

Polislerin ve savcıların neden görev yapamadığını hayal olarak anlatmayacağım. Ortadan yok edilen resmi mülkiye başmüfettişlerine verilmiş ifadeleri yayınlayarak anlatacağım. Biraz istirahat edeyim demiştim, demek ki bana tatil haram. Paramount Oteli’nin bedavacılarından bir savcımızdan da bahsedeceğiz. Süslü Süleyman’dan, katil Tolga Ağar’dan da bahsedeceğiz.

Yani kısacası ülkemizin düştüğü duruma üzülürken bu işlerin bir gün ortaya çıkacağını düşünemeyen yarım akıllıların bugün ülkemizde bakan, milletvekili, emniyet müdürü, savcılık gibi önemli makamlara nasıl geldiklerini görüp ağlanacak halimize güleceğiz. Ekimdeki randevumuz ayrı, o farklı bir dosya.

Yeni bir mecraya geçeceğiz. Vallahi çok eğleneceğiz, billahi çok eğleneceğiz. Ekim ayındaki dosyamızın konusu uyuşturucu değil, cinayetler değil, ancak bir çok insanın intihar etmesine ve iflas etmesine sebep olan bir konu. Tablo çok vahim…”