Ünlü oyuncu Evan Rachel Wood, Kobe Bryant için ‘tecavüzcü’ dedi! Sosyal medyada tepki gördü

Westworld dizisiyle çıkış yakalayan oyuncu Evan Rachel Wood, 26 Ocak’ta hayatını kaybeden basketbol efsanesi Kobe Bryant hakkında skandal bir tweet attı. 32 yaşındaki Hollywood yıldızının, Bryant hakkında “tecavüzcü” demesi büyük tepki çekti.

Ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan basketbolun efsane ismi Kobe Bryant için binlerce kişi üzüntülerini dile getirirken Hollywood dünyasından bir isim tepki çeken bir paylaşıma imza attı.

Amerikalı oyuncu Evan Rachel Wood, Bryant için “Tecavüzcü” kelimesini kullanınca ortalık karıştı. Sosyal medyadan binlerce tepki mesajı alan Rachel Wood, anında paylaşımını değiştirdi.

Amerikalı oyuncu Evan Rachel Wood, çocuk oyuncu olarak başladığı oyunculuk kariyerinde, 2003 yılında rol aldığı Thirteen filmiyle büyük bir çıkış yakalamıştı.

Henüz 18 yaşındayken dünyanın en sıra dışı müzisyenlerinden biri olan Marilyn Manson ile birliktelik yaşamaya başladığında adını duymayan kalmamıştı.

Çiftin magazin basınının ilgisini çeken birlikteliği, nişanlanmalarından yedi ay sonra sona erdi.

Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Evan Rachel Wood, 2016 yılında çok izlenen Westworld adlı dizide başrol oynamaya başladı. 2016 yılında Rolling Stone dergisine verdiği röportajda, iki kez tecavüze uğradığını açıklayan Evan Rachel Wood, “İnsanların tecavüze uğradıktan sonra sessiz kalması gereken bir zamanda yaşadığımızı düşünmüyorum” açıklamasında bulundu.

Evan Rachel Wood, bugün ise hayatını kaybeden efsane sporcu Kobe Bryant hakkında attığı tweet ile gündeme geldi.

32 yaşındaki ünlü oyuncu, “Kobe’nin ailesi için çok üzgünüm. O bir spor kahramanıydı. Aynı zamanda da bir tecavüzcüydü. Bu iki gerçek aynı anda var olabilir” paylaşımında bulundu.

Evan Rachel Wood, yazdıklarına şöyle devam etti: “Bu bir kınama ya da kutlama değil. Bu sadece herkesin farklı duyguları olabileceğine ve kavga etmektense yas tutmak için herkese yer olduğuna dair bir hatırlatma. Herkesin kaybı var. Lütfen kibar olalım ve herkese saygı gösterelim.”

Evan Rachel Wood’un 444 bin takipçisiyle paylaştığı bu düşünceleri, farklı kesimlerden büyük tepki çekti. Oyuncu Kyla Pratt, Wood’a tepki gösteren ilk isimlerden biriydi.

Pratt, “Evan, seninle çocukluğumuzdan beri tanışıyoruz, aynı sektörde çalışıyoruz ve kamera önü veya arkasında olmak üzere yaptığın işleri çok beğeniyorum. Ama bu tweet? Nasıl cüret edersin?” diye yazdı.

Başka bir sosyal medya kullanıcısı ise, “Bir eş ve üç çocuk babalarını, kardeşlerini, çocuğunu ve kocasını kaybetmişken, aynı gün içerisinde söylenen bu sözler çok zalim” diye yazdı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise, Kobe’yi tecavüz ile suçlayan kişinin, efsane sporcu aleyhine tanıklık etmekten vazgeçtiğini anımsattı.

Evan Rachel Wood, yaklaşık beş saat önce ise, Kobe Bryant’ın eşi Vanessa’nın fotoğrafını paylaşarak, “Bu kadın bir kahraman” diye yazdı.