Ünlü Modacı Barbaros Şansal hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Zincirleme şekilde hakaret” suçundan dava açıldı

Daha önce “Türk halkını aşağılamak” iddiasıyla hapis cezası alan modacı Barbaros Şansal hakkında bu kez de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Zincirleme şekilde hakaret’ suçunda dava açıldı.

Daha önce “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından yargılanarak tutuklanan modacı Barbaros Şansal bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarından dolayı dava açıldı.

VATANDAŞLAR TARAFINDAN ŞİKAYET EDİLDİ

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarından dolayı vatandaşlar tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet edilen Barbaros Şansal hakkında soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesapları inceleme altına alınan modacının paylaşımlarında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanıldığı ifade edildi.

5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, yürütülen soruşturma kapsamında Barbaros Şansal hakkında ‘Zincirleme şekilde Cumhurbaşkanına hakaret’ suçu kapsamında iddianame düzenlendi. 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak olan modacı önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

İDDİANAMEDEN

İddianamede “Açık kimlik bilgileri gizlenmiş bir şahsın BİMER’e yapmış olduğu 24.11.2017 tarih ve 1701780996 sayılı ihbarında @barbarosansalfn isimli Twitter hesabından Cumhurbaşkanına hakaret içerikli paylaşımlar yapıldığını beyan ederek şikayetçi olduğu” ve ” Adalet Bakanlığı’nın 09.09.2019 tarihli Olur yazısı ile şüpheli hakkında kovuşturma izni verildiği” belirtiliyor.