Ünlü İtalyan karikatürist Costantini, 2015’te yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden Hakan Arslan’ın kemiklerini bir torbada babasına teslim edilmesini çizdi

Tanınmış İtalyan karikatürist Gianluca Costantini, 2015’te Diyarbakır Sur’da yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden Hakan Arslan’ın kemiklerinin bir torba içinde babasına teslim edilmesi üzerine bir karikatür çizdi.

Karikatürünü sosyal medyada paylaşan Costantini, “Türkiye’nin güneydoğusundaki Diyarbakır ilindeki bir mahkeme, Hakan Arslan’ın kentte askeri operasyon sırasında hayatını kaybetmesinden yaklaşık yedi yıl sonra cenazesini plastik bir torba içinde ailesine törensiz bir şekilde iade etti” notunu düştü.

Kasım 2021’de “yüzde 95 oranında” Hakan Arslan’a ait olduğu belirlenen kemikler İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan (ATK) Diyarbakır Adliyesi’ne gönderilmişti.

Geçen Perşembe günü kendilerine haber verilmesi üzerine Erzurum’dan Diyarbakır’a giden Ali Rıza Arslan’a, Diyarbakır Adliyesi’nde oğlunun kemikleri bir torbada teslim edilmişti.

Hakan Arslan’ın cenazesi memleketi Erzurum’da defnedilmişti.