Uluslararası Koalisyon, SDG’ye taze kan desteğinde bulundu

ABD öncülüğündeki IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon Güçlerinin ortak Twitter hesabından, Suriye Demokratik Güçleri’ne yapılan sağlık yardımının fotoğrafları paylaşıldı.

Fotoğraflarla birlikte yapılan açıklamada, “Misyonumuzun bir parçası olarak Suriye’deki SDF ortaklarımıza 20 ünite kan ve plazma verildi” denildi.

Aynı paylaşımda ABD’nin desteğinin süreceğinin altı çizilerek “Görevimizin bir parçası olarak, koalisyon güçleri Suriye’deki Ortaklarımıza (SDG) kan ve plazma verdi. Tercih edilen ortak olarak sürekli desteğimizi göstermeye ve bölgede istikrarı yeniden sağlamak için ortak çabayı sürdürmeye kararlıyız” ifadeleri yer aldı.

ABD Birleşik Müşterek Görev Gücü – Doğal Çözüm Operasyonu’nun resmi Twitter hesabından da yardımın yapıldığı tweet alıntılanarak “SDG ile ortaklığımızı sürdürüyoruz ve istikrarlı bir Kuzeydoğu Suriye arayışındaki çabalarının yanındayız. Birlikte, bölgesel istikrara olan bağlılığımızı sürdürüyoruz” denildi.

ABD Özel Kuvvetler Komutanı olarak görev yapan Jeff Dennis de, geçtiğimiz günlerde Rojava’da askeri eğitim devresini bitiren DSG birliklerinin törenine katılmış ve burada Kürtçe bir konuşma yapmıştı.