‘Üçlü zirve’ sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan twitter hesabı üzerinden üçlü zirve ve Suriye hakkında açıklamalarda bulundu.”Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız” diye konuştu.

“Türkiye olarak, baştan beri Suriye’de akan kanın durması için mücadele ettik” diye Erdoğan, “Hiçbir ayrım gözetmeden Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Dün olduğu gibi bugün de tek bir Suriyeli kardeşimizin dahi burnunun kanamasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beş dilde paylaştığı tweetlerde Erdoğan, “Bugün aziz kardeşim Sayın Ruhani’nin ev sahipliği ve değerli dostum Sayın Putin’in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye-Rusya-İran üçlü Zirvesine atfettiğimiz önem Suriyeli kardeşlerimizin geleceğine yönelik hassasiyetimizden kaynaklanıyor. Bugün gerçekleştirilen Tahran Zirvesinde Türkiye, Suriyeli sivillerin can güvenliğini hiçe sayan yöntemlerin, teröristlerin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir fayda sağlamayacağını açıkça ifade etmiştir” dedi.

İlgili Haberler