Üç kızını öldüren imam cinayet anını anlattı

Trabzon’un Of ilçesinde 3 kızını silahla vurarak öldüren Emre Göktaş isimli imam, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Trabzon’un Of ilçesinde eşinden 4 aydır ayrı yaşayan ve cinnet sonrası 3 küçük kızını dün silahla vurarak öldüren Emre Göktaş isimli imamın ilk ifadesinde çocukların kendisinde soğuduğu hissettiğini belirterek olay anını hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

İddialara göre 12 yıllık eşiyle bir süredir şiddetli geçimsizlik yaşıyan imamın eşi Sibel Göktaş, Emre Göktaş’ın kendisini darp etmesi nedeniyle çocuklarını alarak evi terk etti.

Eşinin kendisini dar ettiği gerekçesi ile şikayetçi olması nedeniyle mahkeme tarafından 1 ay uzaklaştırma cezası alan Emre Göktaş, ayrı yaşadığı eşinden 3 kızını dün Of ilçe merkezinde teslim alarak ilçenin Uluağaç Mahallesi’ndeki evine getirdi.

Emre Göktaş, daha sonra kızları Yaren Göktaş, Hiranur Göktaş ve Elif Göktaş’ı, evinden 1 kilometre uzakta dere kenarındaki ıssız bir yere götürerek silahla kafalarına birer kurşun sıkarak öldürdü.

Emre Göktaş olay sonrası jandarmayı arayarak ekiplere teslim olurken, 3 kızın cansız bedenleri otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Emre Göktaş’ın ilk ifadesinde “çocuklarının kendinden soğuduğunu hissettiğini ve olay anını hatırlamadığını” söylediği öğrenildi.

Göktaş, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.