Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Libya’ya asker göndermesini sağlayacak Cumhurbaşkanlığı tezkeresi Meclis Başkanlığı’na sunuldu!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Libya’da konuşlanmasını sağlayacak Cumhurbaşkanlığı tezkeresi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Meclis Genel Kurulu 2 Ocak Perşembe günü olağanüstü toplanacak.

Tezkerenin sunulmasından önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ederek bilgilendirme yapmıştı. Çavuşoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Libya konusunda genel bir değerlendirmede bulunduk. Sayın Genel ve çalışma arkadaşlarının sorularını yanıtladık. Tezkere konusunda karar CHP’nindir. Tehditler konusunda niye bu tezkereye ihtiyaç duyduğumuzu anlattık. Tezkere bugün Meclis’e sunulacak” demişti.

MİLLET İTTİFAKI’NDA GÖRÜŞME TRAFİĞİ

Tezkereye destek vermeyeceklerini açıklayan CHP’de ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı içerisinde yer alan Saadet Partisi ve İYİ Parti ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. TBMM’de fezlekeye karşı ortak hareket etmek isteyen ana muhalefet lideri Temel Karamollaoğlu’nun ardından Meral Akşener’i ziyaret ediyor. (HABER MERKEZİ)

Tezkerenin tam metni şöyle:

.

.