Trump: Başkanlık yaptığım için muazzam miktarda para kaybediyorum

ABD Başkanlığı koltuğunda oturmasından sahibi olduğu şirketlerin her türlü istifade ettiği suçlamalarını reddeden ABD Başkanı Donald Trump, tam tersine, memlekete hizmet aşkı yüzünden tüm zamanların en büyük kaybedenlerinden biri haline geldiğini iddia etti.

Yaklaşık 10 milyar dolarlık gelir getiren 500 şirketten oluşan ‘Trump Organization’ın başı olarak girdiği 2016 başkanlık seçimlerinden aşırı sağcı söyleminin de etkisiyle başarıyla çıkmış Donald Trump, çok dertli.

Etik uzmanlarının tavsiyelerine uyup sahibi olduğu işletmeleri satmak yerine kontrolü iki oğlunun başkanlığını yaptığı bir vakfa devreden ve her an geri alabilecek pozisyonda tutan Trump’a, The New York Times gazetesine verdiği röportajda, başkanlık koltuğundaki ilk iki yılında yaklaşık 1400 çıkar çatışmasına neden olduğu gibi saptamalar hatırlatıldı.

“Bu işi yaparken muazzam miktarda para kaybettim. Mesele para değil, bunun (ABD Başkanlığının) tüm zamanların en büyük kaybedenlerinden biri olması” diyen Trump, “Neyse, çok şükür, bildiğiniz gibi paraya ihtiyacım yok” diye eklemeyi ihmal etmedi.

Trump’la ilgili çıkar çatışması suçlamaları içinde apaçık göze batanı, dünya liderleri ile uluslararası lobicilerin Trump oteller zincirlerini ikinci adres belleyip adeta ihya etmeleri.