Toplumsal konuları şarkı yapan Ezhel’in klibi trend listesinden kaldırıldı

Ünlü rapçiler Ezhel’in ‘Olay’ isimli şarkısı ve Şanışer’in 17 müzisyenle beraber yaptığı ‘Susamam’ şarkısı kısa bir süre içinde bir milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Ancak Ezhel’in kısa sürede büyük ses getiren şarkısı YouTube trend listesinden kaldırıldı.
Toplumsal konuları şarkı yapan Ezhel’in klibi trend listesinden kaldırıldı.

ŞARKISINDA TOPLUMSAL KONULARI ANLATTI
Kısa sürede çok sayıda dinleyiciye ulaşan şarkı, 10 Ekim Ankara Katliamı, Gezi Direnişi, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi Türkiye gündemi konularını işliyor. Ayrıca video klipte toplumsal muhalefetin çok sayıda eylem görüntüsü de yer alıyor.


TREND LİSTESİNDEN KALDIRILDI
YouTube’un trendler listesine ikinci sıradan giren Ezhel’in ‘Olay’ adlı şarkısı bir süre sonra listeden tamamen yok oldu. Söz konusu videonun YouTube tarafından kaldırıldığı iddia edilirken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterdi.


17 RAPÇİYLE ŞARKI YAPTI
Başarılı rap müzisyeni Şanışer, 17 dostuyla beraber ‘Susamam’ isimli şarkıya imza attı. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki meseleler; adalet, özgürlük, eğitim, kadına yönelik şiddet, hayvana yönelik şiddet, kentleşme gibi konular işleniyor.


KLİPTE EMİNE BULUT’UN SON SÖZLERİ YER ALIYOR
Deniz Tekin şarkı söylediği anlarda ise Emine Bulut’un ölmeden önceki sesleri yer alıyor.