Thodex’in kurucusu da kaçmadan önce bakanlığa çağrıldı iddiası

SBK Holding Başkanı Korkmaz gibi Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in de kaçmadan önce bir bakanlığa çağrıldığı öne sürüldü. Özer’in ‘gelen sinyal’ üzerine milyar dolarla kaçtığı belirtiliyor.

Sedat Peker’in açıklamalarıyla yeniden gündeme gelen Thodex vurgununda yeni bir iddia ortaya atıldı. Thodex’in reklamlarında yer alan ‘shiftdelete.net’ internet sitesinin kurucusu Hakkı Alkan, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurtdışına kaçmasına ilişkin açıklamalar yaptı. 

NE OLDUYSA O TOPLANTIDAN SONRA OLDU

Bir yıl önce kendisine Thodex için reklam teklifi geldiğini anlatan Alkan, Thodex vurgunundan ve Özer’in kaçmasından önce bir bakanlıktan kendisine ‘sinyal’ geldiğini söyledi. Alkan, “Sinyal üzerine bakanlıktan Thodex’in kurucusu hakkında iletişim bilgisi talebinde bulundular bana. Tanışıklığım zaten yok. Bilgileri buldum, teslim ettim. Ondan sonra toplantıya çağırdılar. O hafta ne olduysa kaçtı gitti” dedi.

SEDAT PEKER, SOYLU İDDİASINI GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı olan Sedat Peker, SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın İçişleri Bakanlığı’na çağrıldıktan bir gün sonra yurtdışına çıktığını öne sürmüş, Thodex için de benzer iddialarda bulunmuştu. Her iki isim hakkında da şu anda tutuklama kararı bulunuyor. Ayrıca 132 bin 222 kişiyi dolandırıp, topladığı 1 milyar 139 milyon lirayla kaçan ‘tosuncuk’ lakaplıÇiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın olayında da üst düzey isimler gündeme gelmişti.

400 BİN KİŞİNİN PARASINI DOLANDIRDI

Türkiye’nin ‘en büyük üçüncü kripto para borsası’ olarak bilinen Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, siteyi kapatıp 20 Nisan 2021’de yurt dışına kaçmıştı. Yaklaşık 400 bin yatırımcının 2 ila 10 milyar dolar arasında olduğu belirtilen parası dolandırılmıştı.