Tarkan: Elmalı davasında üzerime düşeni yapmaya hazırım

Tarkan, Antalya’da iki çocuğun istismar edilmesiyle ilgili davada sanıkların serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından uzun bir yazı paylaşan Tarkan, olaydan dolayı sarsıldığını ve üzerine düşen neyse yapmaya hazır olduğunu duyurdu.

Tüm Türkiye’yi derinden sarsan Elmalı davasıyla ilgili tepkiler çığ gibi. Sosyal medya platformunda saknadal olayla ilgili #Elmalıdavası hashtagiyle milyonlarca paylaşım yapıldı.

Sanat, siyaset ve spor dünyası da gerek Instagram gerek Twitter’da olaya tepki gösterdi. Megastar Tarkan iki kardeşin maruz bırakıldıkları cinsel istismarı resmederek anlattıkları davaya ilişkin yaptığı paylaşımda adeta isyan bayrağını çekti.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tarkan, “Bunlar her zamanki altı boş laflar, vaatler. Bu kaçıncı takipsiz kalan dava ve kaçıncı cezası verilmeyen, serbest bırakılan sapıklar” yorumunu yaptı.

Tarkan, “Yetkili merciler acilen harekete geçmeli ve bu ayıbımızın önüne geçmek için hemen gereği neyse yapmalı” açıklamasında bulundu.5

Ünlü şarkıcı, “Her geçen gün bir çocuğun daha çocukluğu, safiyeti, hayatı, geleceği elinden alınıyor. Ben de bu ülkenin bir bireyi olarak bu utanç verici konunun çözülmesi için ne gerekirse yapmaya hazırım” diye ekledi.