Suriye: İdlib’den saldırılar karşısında eli kolu bağlı durmayacağız

Haber: Mesud Dağhan

İdlib’in güneyindeki Hama kırsalında cihatçılar tarafından dün Suriye ordusuna yapılan saldırılarda en az 25 askerin yaşamını yitirdiği belirtildi. Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili gerilimi azalma bölgesindeki ihlallere ve saldırılara karşı ‘eli kolu bağlı durmayacaklarını açıkladı.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin raporuna göre Suriye ordusuna yönelik son altı ayın en büyük saldırısında en az 25 asker yaşamını yitirdi.

Saldırının Ensar El Tevhid adlı grup tarafından gerçekleştirildiği belirtilirken, Suriye ordusunun karşılık verdiği saldırıda en az 5 kişinin öldüğü ifade edildi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak SANA haber ajansına yaptığı açıklamada, dün Hama kırsalındaki Massasina’da askeri noktalara planlı bir saldırıda bulunulduğunu belirterek Türkiye ve Rusya arasında varılan Soçi Anlaşması’na atıfla “gerginliği azaltma anlaşmasının” defalarca ihlal edildiğini vurguladı.

Sözkonusu kaynak Suriye ordusunun “teröristlerin ve onların arkasında duranların” saldırılarına devam etmelerini izin vermeyeceklerini, saldırılara karşı eli kolu bağlı durmayacaklarını söyledi. | iznews agency