Stone İle ‘Rus’ Birinin Görüştüğü İddialarına Yanıt Veren Peskov: Bilgimiz Yok

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Washington Post’taki ABD Başkanı Donald Trump’ın Rus asıllı olduğu iddia edilen Henry Greenberg isimli bir kişiyle konuştuğu ve bu kişinin Trump’ın rakibi Hillary Clinton hakkında bilgi vermeyi teklif ettiği iddialarına yanıt verdi. Peskov, böyle bir görüşme ile ilgili bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

Dmitriy Peskov, Washington Post’ta yer alan ABD Başkanı Donald Trump’ın Rus asıllı olduğu iddia edilen Henry Greenberg isimli bir kişiyle konuştuğu iddialarına ilişkin “Bu konuda bir şey söyleyemem. Konu ile ilgili bilgim yok. Nüanslardan hiçbir haberimiz yok ve konu tamamen bilgimiz dışında” ifadelerini kullandı.

‘Sakıncalı Bilgi Vermeyi Teklif Etti’

Washington Post’un dünkü haberinde Trump’ın seçim danışmanı Stone ile Henry Greenberg isimli bir kişinin görüştüğü ve bu kişinin Trump’ın ekibine Clinton hakkında sakıncalı bir bilgi vermeyi teklif ettiği ileri sürüldü.

Habere göre, Stone görüşmeyi bir diğer danışman Michael Caputo’nun ayarladığını ve vaat ettiği bilgi için 2 milyon dolar talep eden bu adamı reddettiğini söyledi. Bu görüşmenin ‘Ruslarla şüpheli bir temas’ olarak yorumlandığı haberde Rus olduğu iddia edilen bu kişinin 2013’e kadar FBI muhbiri olduğu da ileri sürüldü.