Soylu’dan Konya’daki saldırı ile ilgili açıklama

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya’da saldırıya ilişkin, “Hiçbir nokta kalmayıncaya kadar aydınlanacak” açıklamasında bulundu.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya’da silahlı saldırıda hayatını kaybeden Dedeoğlulları ailesinin yakınlarıyla görüştü.

Yakınlarını kaybedenlere olayın en kısa sürede çözüleceği sözünü veren Soylu, “Hiçbir nokta kalmayıncaya kadar aydınlanacak ve suçlu adalete teslim edilecektir. Ben de çok etkilendim. Bu, doğru bir iş değil. Böyle bir hali ortaya getirebilmek kabul edilebilir bir iş değil. Vahşet desem, vahşetle de tanımlayamam. Bu başka bir şey” ifadelerini kullandı.

Soylu, “Arkadaşlarımızla hep birlikte bu işin altından kalkarız. Ben sizden bir tek şey istirham ediyorum; sabırlı olmak lazım” dedi.

Ne olmuştu?

Konya merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta oturan Dedeoğlu ailesi dün akşam silahlı saldırıya uğramıştı.

Daha önce kendilerine saldıran K. ailesinden Mehmet Altun tarafından evlerinde tabancayla vurulan Yaşar Dedeoğlu (65), eşi İpek Dedeoğlu (62), çocukları Serap Dedeoğlu (36), Serpil Dedeoğlu (32), Sibel Dedeoğlu (30), Metin Dedeoğlu (45) ve Barış Dedeoğlu (35) yaşamını yitirdi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırı ile ilgili 13 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.