Soylu, ABD’yi seçimlere müdahale etmekle suçladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNNTÜRK’te katıldığı programda Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini değerlendirdi, “ABD bu seçime müdahale ediyor” dedi.

İnce’nin yer aldığı iddia edilen cinsel içerikli görüntülere ilişkin konuşan Soylu, bunların arkasında ABD’nin ve Gülen yapılanmasının olduğunu öne sürdü.

Soylu, “Amerika en başından beri bu seçime müdahale ediyor. (ABD Başkanı Joe) Biden, 2016’da darbe ile bu işi yapamadık, bu sefer darbe ile değil seçim ile gerçekleştireceğiz dedi. Temel mantık, İnce eskiden CHP’nin adayıydı, onu çekersek biz ona giden oyları almış oluruz” diye konuştu.

Soylu, “Bu seçimde İnce bir saldırıya uğramıştır saldırı dışarıdan gelmiştir, kim tarafından üretildiği bellidir. Faili FETÖ ve ABD’dir” dedi.

Kılıçdaroğlu ise Rusları suçladı

CHP lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise görüntülerin arkasına Rusların olduğunu öne sürmüştü.

Kılıçdaroğlu, “Sevgili Rus Dostlarımız, dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, Deep Fake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız. Eğer 15 Mayıs sonrası dostluğumuzun devamını istiyorsanız, elinizi Türk’ün devletinden çekin. Biz hala işbirlikten ve dostluktan yanayız” demişti.