Soylu 2023 seçim akşamı ne olacak biliyor musunuz? Yenileceksiniz

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştirerek, “Kimi getirirseniz getirin, Rifkin’i de getirseniz, ABD’yi de getirseniz, Avrupa’yı da getirseniz, topunuzla gelseniz 2023’te yenileceksiniz” dedi.

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda partililere seslenen Süleyman Soylu, AK Parti’nin Cumhur İttifakı’yla Türkiye’ye “büyük devrimler yaşattığını” söyledi.

“Bunları siz gerçekleştirdiniz, siz yaptınız” diyen Soylu, “Bu ülkede 20. yüzyılın altyapısı eksikliği varken Allah sizden razı olsun ki korkmadınız, ürkmediniz her türlü tezgaha karşı, bir taraftan Gezi Olayları’na, bir taraftan 17/25 Aralık darbesine, bir taraftan 6-8 Ekim Olayları’na, bir taraftan 15 Temmuz hain darbesine karşı ‘biz eğilmeyeceğiz, bükülmeyeceğiz ve dimdik ülkemizi yarınlara götüreceğiz’ diyerek yaptınız. Bunu bugün Amerika’ya bağlayanlar gibi yapmadınız. Bunu Avrupa’ya bel bağlayanlar gibi yapmadınız. Bunu bu milletle yaptınız, değerlerinizle yaptınız. Siz 20 yıldır büyük bir devrimi gerçekleştirdiniz. Önünüzde saygıyla eğilmek size minnetlerimi ve şükranlarımı ifade etmek için geldim” ifadelerini kullandı.

Soylu, “Bu ülke önünü göremeyen bir Türkiye’den, ilk önce kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle, onun dava arkadaşlarının ortaya koyduğu azimle, ilk önce ‘2023’ dedi. Şimdi 2023’e geldik. 250 milyar doların üzerinde ihracatımız var, 31 milyon istihdamımız var” diye konuştu.

“Bu Kılıçdaroğlu kime çalışıyor?”

ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştiren Soylu, “Şimdi gene Rifkin diye bir adama muhtaç ediyorlar Türkiye’yi. Bu Kılıçdaroğlu kime çalışıyor, Allah’ını severseniz ya?” şeklinde konuştu.

Bakan Soylu, ABD’nin 2003’te Irak’a demokrasi getireceğini ancak bu ülkede hala siyasal istikrarsızlığın devam ettiğini, yıllarca demokrasinin beşiği olarak bilinen İngiltere’de son 3 ayda talimatla 3 başbakan değiştiğini belirtti.

“2023’te yenileceksiniz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ülkesi için yaptıklarından dünyanın rahatsızlık duyduğunu” ifade eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün kızdıkları şey şudur. Eğer Tayyip Erdoğan ‘dünya 5’ten büyüktür’ demeseydi, onların söyledikleri her şeyi kabul etmiş olsaydı, kendi insansız hava aracını yapmamış olsaydı, savunma sanayini yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıkarmamış olsaydı, dünyanın en büyük en güçlü havalimanı istasyonunu kurmamış olsaydı, dünyanın en büyük barajından birisini yapmamış olsaydı, eğer nükleer santrallere başlamamış olsaydı, yenilenebilir enerjileri yapmamış olsaydı, bölünmüş yolları yapmamış olsaydı, Yavuz Selim Köprüsü’nü yapmamış olsaydı, Marmaray yapmamış olsaydı, dünya debelenirken ‘ne yapacağız’ diye Çanakkale Köprüsü’nü yapıp bitirmemiş olsaydı Tayyip Erdoğan’a dokunmazlardı. Tayyip Erdoğan bütün bunları gerçekleştirdiği için Türkiye’nin altyapısını sağlam bir altyapı haline getirebildiği için geçmişte olduğu gibi bir fiskeyle düşmeyecek Türkiye’yi onlarla karşı karşıya bırakmadığı için elbette ki topyekun yükleniyorlar. Kimi getirirseniz getirin, Rifkin’i de getirseniz, ABD’yi de getirseniz, Avrupa’yı da getirseniz, topunuzla gelseniz 2023’te yenileceksiniz.”

“Suriye’de güvenli bölge oluşturmuşuz, Irak’ın kuzeyine girmişiz”

Süleyman Soylu konuşmasını, “Neymiş; orada bize kızıyorlar. Ne için kızıyorlar? Suriye’de güvenli bölge oluşturmuşuz, Irak’ın kuzeyine girmişiz. Ne yapacağız? Armut gibi bekleyecek miyiz? Sen orada Hakurk’tan Afrin’e kadar terör devleti kur, ikinci, üçüncü, dördüncü adımlarını hesapla, bu bin yıldır bu ülkede kardeş gibi yaşayanları birbirine düşür; Türk-Kürt, alevi-sünni, başörtülü-başörtüsüz, laik-dindar gibi herkesi bir ötekileştirmenin içine al, istediğin gibi parçala, böl, yut. Geçti o günler. 100 yıl önce bize bu ülkeyi emanet edenlere mahcup olamayız. 600 yıllık Osmanlı Devleti’nin büyüklerine mahcup olamayız” şeklinde sürdürdü.

Soylu, “Terör örgütünü etkisiz hale getirebilmek için büyük bir çaba ortaya konuldu. ‘Okul yok, yol yok, hastane yok, öğretmen yok’. Terör örgütü istediği gibi istismar etti oradaki vatandaşları. ‘Siz Kürtsünüz diye hizmet getirmiyorlar’ dedi. Tayyip Erdoğan; terör örgütünü de terör örgütünün yandaşlarının gücü yetmeyen Türkiye’den kaynaklanan iftiraları elinden aldı, batıda ne varsa aynısını yaptı. Şırnak’a, Hakkari’ye bugün profesörler gidiyor ders veriyor” diye konuştu.

“Erdoğan’a çelme takmak isteyenler girecekler ve tek tek tebrik etmek isteyecekler”

Konuşmasında muhalefeti elkeştiren Soylu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Her türlü iftirayı, her türlü yalanı, her türlü desteksiz atışı ortaya koyan bir muhalefet ile karşı karşıyayız. Bunu ilk kez yaptıklarını düşünmeyin. Türkiye’ye kimyasal silah yalanını atanlar bunlar. Türk silahlı kuvvetleri, şanlı ordumuzu, 2 bin yıllık ordumuzu bir iftirayla karşı karşıya bırakıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin jandarmasını, polisini cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapan bir iftirayla suçluyorlar. Sonra bana kızıyorlar.

Ne demişim ben? ‘İddianı ispat etmezsen Kılıçdaroğlu şerefsizdir’ demişim. Yine diyorum. Hadi iddianı ispat et. Bu ülkeye iftira ediyorsunuz. Yalan dolan bir vizyon oluşturmana gerek yok. Bu ülkeye, bu devlete iftira ediyorsunuz. Bunlar gençliğinde de böyleydi. Devlete iftira ederlerdi, sabah akşam askere polise küfrederlerdi. Bugün meclisin çatısı altındalar, aynı anlayışı ortaya koyuyorlar. HDP ile kol kolalar, masanın altındalar.

Sen bu milleti ne zannediyorsun? Bu millet adam olanı da olmayanı da bin kilometre öteden tanır. Onun için 2023 seçim akşamı ne olacak biliyor musunuz? Bugün o Tayyip Erdoğan’a çelme takmak isteyenler, o büyükelçiler, o başka ülkeler diyecekler ki özel kalemlerle ‘Türkiye Cumhurbaşkanını Tayyip Erdoğan’ı bana bir bağlar mısınız?’ Onlar sıraya girecekler ve Tayyip Erdoğan’ı tek tek tebrik etmek isteyecekler Allah’ın izniyle.”

“Dağlarında 29 Ekim 2023 tarihinde bir tek terörist bırakmayacağız”

Soylu; “Bugün terörle mücadelede Hatay’dan Adıyaman’a kadar bir tek terörist kalmadı. PKK’nın çıktığı tarihten ilk defa tertemiz. Tendürek Dağları’nda terörist kalmadı, tertemiz. Karadeniz’i ürkütüyorlar. Giresun’dan Trabzon’a, Gümüşhane’ye, Bayburt’un yaylalarına kadar bir tek terörist kalmadı, tertemiz. Erzurum’dan Erzincan’a kadar bir tek terörist kalmadı. Birçok alanda terörist kalmadı” dedi.

“Eskiden kışın olduğu zaman operasyon kepenkleri kanırdı” diyen Soylu, “Son 4 yıldır kış demeden, -10, 20 derece demeden operasyon kepengi indirmek yok, bunları inlerinde bulup gereğini yerine getirmek millete namus borcumuzdur. Türkiye’nin dışında atacağımız adımları atacağız. Neredeyse ‘Kobani’ diyorlar, Mümbiç’teyse, Tel Rıfat’taysa, Kamuşlı’daysa nerede olacaksa bulacağız ve onlara bu ülkenin gücünü göstereceğiz. Türkiye’nin dağlarında 29 Ekim 2023 tarihinde Türkiye yüzyılına adım atarken bir tek terörist bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.