Şırnak’ın İdil İlçesinde zırhlı araç 7 yaşındaki çocuğu ezdi!

Şırnak’ın İdil İlçesinde bisikletiyle gezen 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu zırhlı polis aracının çarpması sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. İHD’ye göre zırhlı araçlar 10 yılda 36 kişinin ölümüne neden oldu.

İdil İlçesinde yaşanan trafik kazasından sonra güvenlik güçlerinin kullandığı zırhlı araçların karıştıkları kazaları bir kez daha gündeme geldi.

7 yaşındaki Mihraç Miroğlu, Turgut Özal Mahallesi’nde zırhlı aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Akşam saatlerinde meydana gelen kazada İdil Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuk kurtarılamadı. Miroğlu’na zırhlı aracın bisiklet üzerindeyken çarptığı öğrenildi. 

Beştaş: Bakanlıktan açıklama bekliyoruz

Olayın duyulmasının ardından başta HDP olmak üzere bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri duruma tepki gösterdi. Tepki gösterenler arasında bulunan HDP Siirt Milletvekili ve grup başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Henüz 7 yaşında bir çocuk katledildi! #MihraçMiroğlu İdil’de zırhlı araç çarpması sonucu öldü. Bu bir kaza değil! Onlarca çocuk tam da bu şekilde yaşamdan koparıldı. İçişleri Bakanlığından derhal açıklama bekliyoruz. Sorumluların cezalandırılması sağlanmalı, cezasızlık bitmeli” paylaşımında bulundu.