Sınır ötesi operasyonda hayatını kaybeden asker sayısı 4’e çıktı

Irak Kürdistan’ın sınırları içerisinde bulunan Zap, Avaşin-Basyanda PKK’lilerle yaşanan çatışmada 4 askerin yaşamını yitirdiği, 2 askerin de yaralandığı bildirildi.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün öğleden sonra, Zap, Avaşin-Basyan bölgesinde devam eden “Pençe-Kilit” operasyonunda, arama tarama faaliyeti askerlerle PKK’liler arasında çatışma yaşandığı bildirmişti.

Açıklamada, Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım ve Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu’nun hayatını kaybettiği, 4 askerin de yaralandığı belirtilmişti.

Yaralıların hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı aktarılan açıklamada, bölgede operasyonların sürdüğü bildirildi.

Yaralı iki asker hayatını kaybetti

Bakanlık daha sonra Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl ile Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan’ın da yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Anadolu Ajansı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Gökhan Ağıl’ın haberinin Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesine verildiğini yazdı.