Sinan Ateş: ‘Haberi geldi, benim kalemimi kırmışlar demiş’

Gazeteci Fatih Altaylı, Ankara’da öldürülen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’le ilgili yazısında Ateş’in daha öncesinde “Benim kalemimi kırmışlar. Haberi geldi. Her an bir şey yapabilirler” ifadelerini kullandığını söyledi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.

Fatih Altaylı, ele aldığı yazısında Ateş’in Ankara’da öldürülmesine ve sonrasına değindi.

Altaylı, yazısında Ateş’in İstanbul’da arkadaşlarına “Benim kalemimi kırmışlar. Haberi geldi. Her an bir şey yapabilirler” dediğini aktardı.

Altaylı Habertürk’teki yazısında, “Bir ülkücünün kılına zarar gelse, gök kubbeyi başlarına yıkma yemini eden ülkücü teşkilatlar, eski bile olsa bir ülkücünün, sokak ortasında kafasına sıkılmasına sesini sedasını çıkarmayınca, İçişleri’nden bir tepki, bir sert söylem, bir söz gelmeyince, iktidar hiçbir şey söylemeyince durum birdenbire tartışılır hale geldi. Ben de bu işi biraz bilenlerle konuştum. Aslına bakarsanız, Sinan Ateş’in sokak ortasında öldürülmesine pek şaşıran yok. Hatta ‘Kendisi de şaşırmamıştır’ diyor Sinan Ateş’i tanıyanlar. ‘FETÖ iftirası ile lekelenmeye çalışıldığı günlerden bu yana kendisine yönelik bir hamle bekliyordu’ diyorlar” ifadesini kullandı.

Altaylı şu ifadelere yer verdi:

“Birkaç gün önce geldiği İstanbul’da dostlarıyla buluşmuş. O buluşmada söylediği sözler ilginç. ‘Benim kalemimi kırmışlar. Haberi geldi. Her an bir şey yapabilirler’ demiş. Tanıyanlar ‘Bu işle kimin görevlendirildiğini bile biliyordu ama umursamıyordu’ diye anlatıyorlar. Ve Sinan Ateş’in siyasi çevresinde bu işi kimin yaptığına, kimin yaptırdığına ilişkin hiçbir bilgi eksiği yok.

Herkes her şeyi biliyor. Ve herkes susmuş bekliyor. Etrafa bakınca eski günlere dönmüşüz gibi hissediyorum.

Tek fark artık Renault Torosların üretimden kalkmış olması.

Beyaz Torosların yerini galiba motosikletler almış. Boşuna dememişler çağ sana uymuyorsa sen çağa uy diye. Yargısız infazlar da artık çağa uymuş. Korkum o ki, seçime daha çok var.”