SDG: IŞİD’li aileleri Hol Kampı’ndan kaçıranlardan biri yakalandı

Suriye Demokratik Güçleri (SDG) tarafından yapılan açıklamada, SDG bağlı Anti-Terör Birimleri (YAT) ile IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon güçleri tarafından yapılan ortak operasyonda IŞİD’e silah sağlayan ve IŞİD’lilerin ailelerinin Hol Kampı’ndan kaçmalarına yardım eden bir kişinin yakalandığı aktarıldı.

SDG konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“Anti Terör Birimlerimiz (YAT), Uluslararası Koalisyon güçleriyle koordinasyon hâlinde, 13 Aralık Salı günü Haseke’nin doğu kırsalında bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdi.

Operasyon, teröristlere silah sağlamanın yanı sıra IŞİD ailelerini Hol Kampı’ndan kaçırmaya karışan bir teröristin tutuklanmasıyla sonuçlandı.”

Öte yandan DSG açıklamasında, 1 adet kalaşnikof, askeri mühimmat, cephane ve birkaç akıllı telefona da el konulduğu aktarıldı.

SDG tarafından 13 Aralık’ta yapılan açıklamada, SDG’ye bağlı Anti-Terör Birimleri (YAT) ile IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon güçleri, saldırı hazırlığındaki IŞİD hücrelerine yönelik operasyon düzenlendiği ve operasyonda biri üst düzey sorumlu 3 örgüt üyesinin yakalandığı bildirilmişti.