Şenyaşar ailesi ile görüşen Kılıçdaroğlu: Üç kişi öldü tutuklu kimse yok, bu nasıl hukuk?

AK Parti Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar başlattıkları “Adalet Nöbeti” kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

CHP’li Belediye Başkanları Çalıştayı kapsamında Antep’te bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Şenyaşar ailesi ile görüştü. Hukuki destek talebinde bulunan aileye, avukatları Derya Bozkurt ve Bülent Duran eşlik etti.

Şenyaşar ailesinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bugün CHP’li Belediye Başkanları Çalıştayı kapsamında Gaziantep’te bulunan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştük. Kendisine adalet mücadelemizi, soruşturma dosyasında gizlilik kararının kaldırılmamasını ve babamızın katillerinin yargılanmadığını anlattık. Adalet mücadelemize yardımcı olunmasını istedik. Çünkü faillerin yargılanmadığı gerçeğiyle yaşamak istemiyoruz.Bu yüzden adaleti istiyoruz. Sesimizin duyulması için anlatmaya devam edeceğiz. Bu sebeple bir kez daha dayanışma çağrısı yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Avukat Bülent Duran, anne Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 101 gün “Adalet” nöbeti tuttuktan sonra iki gündür Antep’te hukuki destek için ziyaretler gerçekleştirdiği bilgisini verdi.

Kılıçdaroğlu: Üç kişi öldü tutuklu kimse yok, bu nasıl hukuk?

Saldırı ve dava dosyaları ile ilgili Duran’dan yazılı bilgi talep eden Kılıçdaroğlu, “Ben bu bilgileri Meclis’te grup başkan vekillerine vereceğim. Bu konunun parlamento da gündeme gelmesini sağlayacağım. Adalet Bakanı ile bu konuyu görüştürüp bu rezalet nedir diye soracağız. Karşı tarafın vicdanına da hitap edeceğiz. 3 kişi öldü tutuklu kimse yok. Bu nasıl hukuk, adalet? Annenin fotoğraflarını internetten, gazetelerden görüyorum ve üzülüyorum. Anne adalet istiyor, ben de adalet istedim ve bunun için yürüdük. Adaletin sağlanması gerek. Adalet isteyen bir annenin 4 kez adliye binası önünde gözaltına alınması rezalettir” diye konuştu.

Ferit Şenyaşar ise, “Bu yoğun gündem içinde bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Adalet yürüyüşünüz hala zihnimizden silinmedi. Bizde 3 yıldır annem ile birlikte sadece adalet için mücadele ediyoruz. 101 gün adliye binası önünde oldu Pazartesi günü yine adliye binası önünde olacağız. 4 sefer gözaltına alındık. Bu mücadelemizi Ankara’ya da taşıdık. AKP İl Başkanlığı’nın önüne gittik ve orada da gözaltına alındık. Anemin eşi ve iki oğlu katledildi ve bir oğlu da tutuklu. 3 yıldır ağlıyor ve gözleri yüzde 70 görme kaybı var. Ameliyat olmuyor. Adalet sağlanmadan tedaviyi ret ediyor” dedi.

Anne Emine Şenyaşar’da ağlayarak, “Adalet istiyorum, oğlum serbest bırakılsın. 3 yıldık tek kişilik hücrede tutuluyor. Ölmeden önce ben çocuğumu görmek istiyorum. Adalet yok” ifadelerini kullandı.