Sedat Peker’den Ahmet Hakan ve Fettah Tamince iddiası

Sedat Peker yeni iddialarda bulundu

15 Temmuz’a ilişkin kimi iddialar öne süren organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklendi.

Soylu’nun Habertürk yayınında Peker ile resmini gösterdiği Çetin Gören’e ilişkin de paylaşımlarda bulunan Peker, ”Dünyanın en büyük uyuşturucu baronuna (kendi tabiriyle) iki adet taşıma ruhsatı veren bir adam bir saat bile o makamda nasıl kalır bunu sorgulayın ve insanların bunu bilmesini sağlayın” ifadelerini kullandı.

Peker’in yeni iddialarında, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu, gazeteci Ahmet Hakan, Süleyman Özışık ve Fettah Tamince’ye yönelik iddialar yer alıyor.

AKP- Cemaat kavgasında milat kabul edilen 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarına değinen Peker, “Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince, Türkiye’nin önemli büyük iş adamlarından Cihan Kamer ve yine Türkiye’nin önemli gazetecilerinden Ahmet Hakan, 17/25 hadisesi meydana geldikten sonraki bir dönemde Huqqa’da yemek yerler. Sohbet çeşitli konulardan sonra sayın Cumhurbaşkanının mı ya da Fethullah Gülen’in mi yanında yer alırsın bölümüne gelince Cihan Kamer bir taraf belirtmez sessiz kalır ancak Fettah Tamince her ne olursa olsun Fethullah Gülen’in yanında yer alacağını söyler. Ahmet Hakan ise devletin yanında yer almak gerektiği düşüncesini dile getirir” dedi.

Peker’in paylaşımları şöyle: