Seçimle ilgili röportaj veren vatandaşın evine bıçak saplandı

Sosyal medyada yayınlanan röportajında Kürt seçmenin tavrıyla ilgili konuşan ve Ekrem İmamoğlu mağdur olduğu için bu seçimde ona oy vereceğini söyleyen Reis Boz’un evine bıçak saplandı

Youtube üzerinden yayın yapan İstanbul Times adlı kanala İstanbul seçimiyle ilgili röportaj veren Reis Boz, Kürt seçmenin tavrına ilişkin konuşan ve Ekrem İmamoğlu’yu mağdur edildiği için desteklediğini söylemişti. Avcılar Tahtakale’deki evinin duvarına dün akşam saat 19.00 sıralarında isminin yazıldığını belirten Boz üstüne bir de bıçak saplandığını söyledi. Yeni Yaşam gazetesinden Recep Karadoğan’ın haberine göre, Boz saldırının önceki gün yaptığı röportajın sosyal medyada gündem olmasından sonra denk geldiğini belirterek, “Saldırının Süleyman Soylu ve AKP’nin muhafazakar Kürtlerden oy almak için Hizbullahçıların tahliyelerine dikkat çeken konuşmamdan sonra yapılması manidar” dedi.

“BUNLARI BEYAZ TOROSLARDAN TANIYORUZ”

“Biz bunları doksanlı yıllardan tanıyoruz, biz bunları Madımak’ta, Maraş’ta tanıyoruz; biz bunları beyaz Toros’lardan tanıyoruz” diyen Boz, “korkunun ecele faydası yok, kimseye pabuç bırakmayacağım” şeklinde konuştu. Saldırının ailesini tedirgin ettiğini kaydeden Boz, tüm duyarlı kesimleri saldırıya karşı durmaya ve ilgili kurumları adım atmaya çağırdı.