Şarkıcı Haluk Levent, hamile kediyi köpeğe öldürten çocuklara sahip çıkacak

Sarkıcı Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hamile kediyi Pitbull cinsi köpeğin ağzına atan çocuklara sahip çıkacaklarını duyurdu.

Adana’da bir çocuk, kuyruğundan tuttuğu ‘Çıtır’ isimli hamile kediyi arkadaşının tuttuğu Pitbull’un ağzına atarak ölmesine olmasına neden oldu. AHBAP platformunun genel başkanı ve şarkıcı Haluk Levent ise Twitter hesabından paylaşım yaparak çocuklara sahip çıkacaklarını söyledi.

“NE GEREKİRSE YAPACAĞIZ”

Twitter hesabından paylaşım yapan Haluk Levent, “Önce mahkeme sürecinin sonucunu bekleyeceğiz. Sonra bu çocukları topluma kazandırmak için aileleri ile görüşeceğiz elimizden ne gerekirse yapacağız. Bu şekilde bırakıldığında tüm canlılar için tehlike oluşturacaklar.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Adana’da yaşanan olayda kedinin sahibi polise yaşanan durumu bildirdi. Olay yerine gelerek kamera kayıtlarını inceleyen ekip, çocukları tespit ederek gözaltına aldı. Kediyi tutup köpeğin ağzına atan A.Y., basın mensuplarının “Kedi öldü hiç mi üzülmedin?” sorusuna “Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim” yanıtını verdi. Çocuklardan birinin görüntülendiğini görünce “Çekin alem yakışıklı görsün” demesi dikkat çekerken, A.Y.’nin “Ağabeylere selam, çatışmaya devam. Yaşımızın yetmediği yerde yaşantımız yeter, biz Denizli çocuğuyuz” dedi.