Salih Müslim’in ağabeyi Mustafa Müslim, Antep’te toprağa verildi

PYD’nin eski lideri Salih Müslim’in ağabeyi olan ve 8 yıl önce Türkiye’ye iltica eden Ez-Zehra Üniversitesi Rektörü Mustafa Müslim korona virüsü nedeniyle vefat etti. Müslim, Antep’te toprağa verildi.

Korona virüsüne yakalanarak vefat eden Ez-Zehra Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Müslim, Antep’te toprağa verildi. 

Suriye’de iç savaş üzerine yaklaşık Türkiye’ye yerleşen ve bir süre sonra Ez-Zehra Üniversitesi’nde görevlendirilen Mustafa Müslim, korona virüsü nedeniyle kaldırıldığı hastanede önceki gün vefat etti. Müslim için Şireci Camisi’nde düzenlenen törene, Müslim’in yakınları ile Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek katıldı.

Cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, “Hayattayken önce rejimin zulmüyle karşılaştı, hicret etmek zorunda kaldı. Sonra terör örgütünün zulmüyle karşılaştı. Yine bildiklerinden taviz vermedi, onlara boyun eğmedi. Son anına kadar bu güzel idealler uğruna koşturdu. Allah rahmet eylesin” diye konuştu. Müslim’in cenazesi Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

Mustafa Müslim, Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) eski Eş Başkanı Salih Müslim’in ağabeyi olan Mustafa Müslim, 8 yıl önce Türkiye’ye iltica etmişti.