Saldırıya uğrayan Buğra Kavuncu: Yerel seçimlerden sonra korumalar bizden alındı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kimliği belirsiz bir kişinin yumrukla saldırıya uğradı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ İNSANLARI SUSTURAMAYACAKSINIZ!” diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TV’de İpek Özbey’in sunduğu programa katılarak gündemi yorumladı. Kavuncu, program sonrası Halk TV’den ayrıldığı sırada kimliği belirsiz bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Halk TV’nin aktardığı habere göre, saldırgan, Kavuncu’ya Bakırköy’deki Halk TV’den çıktığı sırada yanına gelerek, ‘Bir şey sorabilir miyim?’ dedikten sonra yumruk attı. Kavuncu, saldırı sonrası yere düştü.

Kavuncu’ya tahsis edilen korumanın gerekçe gösterilmeden alındığı öğrenildi.

KAVUNCU: CUMHURBAŞKANININ LAFLARININ NELERE YOL AÇACAĞI DÜŞÜNÜLMELİ

Saldırı sonrası kanala dönüp Can Coşkun’un sunduğu Haber Masası programına katılan Buğra Kavuncu, şunları söyledi: “İpek hanımla yaklaşık bir saat süren bir canlı yayınımız vardı. Alçakça bir saldırı. Kaçtı tabii. Arkadaşlarımız yakalamak için çaba gösterdiler. Münferit bir hadise olarak değerlendirmekten çok bu iklimin nasıl yaratıldığına bakmak lazım. Naif bir insanım yapı olarak. Zaman zaman arkadaşlarımız eleştirmiştir. Korumalarım vardı. O korumaları da biz talep etmemiştik. Açıklanmayan bir sebeple de korumalarımız alındı yerel seçimlerden sonra. Bunlar daha iyi günleriniz lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli”.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’de uğradığı linç girişimi, sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım, başınıza daha neler gelecek” demişti.

AKŞENER’DEN TEPKİ

EKREM İMAMOĞLU’NDAN TEPKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Buğra Kavuncu’ya yönelik saldırıya tepki gösterdi.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı @SBugraKavuncu’ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır” dedi.

KAFTANCIOĞLU: KABUL EDİLEMEZ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da saldırının hemen ardından bir mesaj paylaştı.

Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“İyi Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez. Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun”