Sakarya’da fındık tarlasında ot ve filiz biçme işinde çalışan Cizreli mevsimlik işçisi Esat Atabay saldırıya uğradı

Sakarya’da fındık tarlasında ot ve filiz biçme işinde çalışan mevsimlik tarım işçisi Esat Atabay’ın parasını istediği için saldırıya uğradığı belirtildi.

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde fındık tarlasında ot ve filiz biçme işinde çalışan mevsimlik Cizreli işçi Esat Atabay saldırıya uğradı.

Atabay’ın ailesiyle birlikte 2 buçuk ay önce Şırnak’ın Cizre ilçesinden Kocaali’ye çalışmaya gittiği öğrenildi.

Atabay ve ailesi, Selim Çabuk’un çavuşluğu aracılığıyla Esmahanım mevkiinde bulunan tarlada 2 gün boyunca çalıştı. MA’nın aktardığına göre bu esnada aynı tarlada çalışan başka bir ekibi düz alanda çalıştıran Çabuk, Atabay ailesini bayır yerde çalıştırdı.

Bunun üzerine Atabay, Çabuk’a tepki gösterdi. Çabuk, tepki nedeniyle iki günlük çalışmanın ardından Atabay ailesini araç ile Kocaeli ilçesine bırakmak yerine Hızır Mahallesi’nde bıraktı. Aile, saatlerce evine yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

Öte yandan Çabuk, aileye çalışmanın karşılığı olarak vermesi gereken bin 750 TL’yi de vermedi.

Gergerlioğlu: Takipçisiyim

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Twitter hesabı üzerinden saldırıya uğrayan Atabay hakkında paylaşımda bulundu.

Sakarya Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü’nü etiketleyen Gergerlioğlu, konunun takipçisi olacağını belirterek şunları ifade etti:

“Kürt işçi Esat Atabay Sakarya’da fındık işinde çalıştı, parasını alacağı zaman verilmedi. ‘Gel verelim’ dendi, gidince biri konuşturdu, diğeri arkadan sopayı indirdi!

Darp eden Selim Çabuk hakkında hangi işlem yapıldı?

Konunun takipçisiyim.”

“Hakkını almaya gitmiş, silahla saldırmışlar”

Sosyal medyada Atabay’ın hastanede bulunduğunu gösteren videoda ise “Adam hakkını almaya gitmiş. Silahla, sopayla saldırmışlar. Bu hale getirmişler adamı” şeklinde ifadeler yer aldı.

Öte yandan Atabay’ın güçlükle konuşabildiği görülüyor.