Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında alınacak yeni önlemlerle ilgili bilgi veriyor.

Koca’nın açıklamasından satır başları şöyle:Quote Message: Bugün itibarıyla toplam yapılan test sayısı 20 milyonu buldu. Pozitif vaka sayısı bir buçuk milyonu aştı. Tedbirlerimizi sıklaştırıyoruz. Nisan ayına göre günlük vaka sayısında 5 kattan fazla, vefatlarda yüzde 55 artış bulunmaktadır.”

Bugün itibarıyla toplam yapılan test sayısı 20 milyonu buldu. Pozitif vaka sayısı bir buçuk milyonu aştı. Tedbirlerimizi sıklaştırıyoruz. Nisan ayına göre günlük vaka sayısında 5 kattan fazla, vefatlarda yüzde 55 artış bulunmaktadır.”Quote Message: Hastanelerimiz ve sağlık çalışanlarımız gittikçe artan bir yükü karşılamaya çalışıyor. En ufak bir gevşemeye tahammülümüz yok.”

Hastanelerimiz ve sağlık çalışanlarımız gittikçe artan bir yükü karşılamaya çalışıyor. En ufak bir gevşemeye tahammülümüz yok.”

Sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük destek verdi. Teşekkür ediyoruz. Etkili korunma tedbirleri konusunda ısrarcıyız. Önümüzdeki günlerde bu tedbirlere aşıyı da eklemenin beklentisi içindeyiz.”Quote Message: Önümüzdeki hafta içinde ilk kısmını teslim almayı umduğumuz aşı, inaktif virüs aşısıdır. Yerli aşımız da aynı teknolojiye sahiptir. Farklı hastalıklar için uzun yıllardır uygulanmakta olan aşılarla aynı teknolojiye sahiptir. Bilim Kurulu’muzca çeşitli nüfus grupları arasında belirlenen önceliklere göre aşılama yapılacaktır.”

Önümüzdeki hafta içinde ilk kısmını teslim almayı umduğumuz aşı, inaktif virüs aşısıdır. Yerli aşımız da aynı teknolojiye sahiptir. Farklı hastalıklar için uzun yıllardır uygulanmakta olan aşılarla aynı teknolojiye sahiptir. Bilim Kurulu’muzca çeşitli nüfus grupları arasında belirlenen önceliklere göre aşılama yapılacaktır.”Quote Message: Salgınla mücadelede hepimizin aynı tarafta olduğunu unutmamalıyız. Birlikte hareket etmeliyiz. Siyasi mülahaza veya başka saiklerle salgının yönetimini tehlikeye atmaya hiçbirimizin hakkı yoktur.”

Salgınla mücadelede hepimizin aynı tarafta olduğunu unutmamalıyız. Birlikte hareket etmeliyiz. Siyasi mülahaza veya başka saiklerle salgının yönetimini tehlikeye atmaya hiçbirimizin hakkı yoktur.”

Ayrıntılar geliyor…