Sadece 26 gün yayın yapabilen Olay TV kapandı: “Cavit Çağlar çok büyük baskı altındayım’ dedi”

Olay TV canlı yayında yapılan bir açıklama ile kapanacağını duyurdu.

Nevşin Mengü’nün sunduğu yayında, Cavit Çağlar’ın AKP iktidarı tarafından baskı gördüğünü söyleyerek kanalı kapatma kararı aldığı belirtildi. Kanalın bir diğer ortağı Hüseyin Köksal’ın başka bir platform arayışı içinde olduğu ve Olay TV kadrosu ile yola dönmek istediği de kaydedildi.

Olay TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kanalın kapatılmasıyla ilgili verdiği bilgide, “Cavit Bey baskı için iktidarı işaret etti. 30 Kasım’da ortaya çıkan bir kanalı kimin hedef alacağı herkes biliyor. Yayın lisans sahibi Cavit Bey. Hüseyin Köksal bir arayışa geçti. Çeşitli görüşmeler yapıyor” dedi.

Sarılar’ın konuşmasının ardından kanal siyaha düşerek kapandı.

Sarılar canlı yayında, “Birazdan ekranımız kararacak ama yeni bir yol bulamazsak yeni bir yol açarız” ifadelerini kullandı.

Olay TV sadece 26 gün önce yayına başlamıştı.

Olay TV’nin HDP grup toplantısını yayımlaması ile birlikte Cavit Çağlar’ın siyasi baskıya uğradığı söyleniyordu.

Kanalda çalışan 180 çalışanın maaşlarının hesaplandığı ifade edilmişti.

Son iddiaya göre, Ali Fırat Atabaş’ın sahibi olduğu KRT için satın alma ya da ortaklık konusunun gündemde olduğu belirtilirken çalışanlara ne olacağı ise merak konusu.

Türksat, Digiturk, D-Smart ve Tivibu platformlarından yayın yapan Kültür Radyo Televizyonu (KRT) hakkında daha önce Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak ortaklığında bir satın almanın gerçekleşeceği iddia edilmişti.