Rojava’da SİHA’lar bir aracı hedef aldı

Smoke billows following Turkish bombardment on Syria's northeastern town of Ras al-Ain in the Hasakeh province along the Turkish border on October 9, 2019. - Turkey launched an assault on Kurdish forces in northern Syria with air strikes and explosions reported along the border. President Recep Tayyip Erdogan announced the start of the attack on Twitter, labelling it "Operation Peace Spring". (Photo by Delil SOULEIMAN / AFP)

ANHA’da yer alan habere göre dinilen bilgilere göre dün gece Amude kentinin Birava köyü ile Gire Mozan arasında seyir halindeki bir aracın TSK’ya ait SİHA’larca bombalandığı öğrenildi.

Rojava’dan bazı sosyal medya hesaplarından  saldırıya ait olduğu belirtilen resimlerin paylaşıldığı ve can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Bombardımana ilişkin Rojava yönetimi ve Suriye Demokratik Güçleri’nden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin (SOHR) paylaştığı haberde, Amude’de Türkiye’ye ait bir SİHA’nın  askeri bir araca 2 füze attığını ve  herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Öte yandan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden (SOHR) saldırıya ilişkin yapılan paylaşımda, Türkiye’ye ait bir SİHA’nın askeri bir araca 2 füze attığı ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.