Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Selo kahvaltısı’ sözlerine Demirtaş’tan cevap

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisi için sarf ettiği “Selo kahvaltısı” sözlerine “Bu nasıl zekadır, nasıl bir yaratıcılıktır! Allah da sizi… Bildiği gibi yapsın” diyerek cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Çorum’da yaptığı konuşmada; “Bir poster görüyorum. Altılı masa menüsü diyorlar. Herhalde siz bu menüyü görmüşsünüzdür. Ne var masada yalan çorbası var, koltuk kebabı var, kandil dolması var, laf salatası var. Başka Selo kahvaltısı var. Başka Washington portakalı var. Ye yiyebildiği kadar” demişti.

Selahattin Demirtaş, Erdoğan’ın bu sözlerine Twitter’dan şöyle cevap verdi:

”Allah’ım, hikmetinden sual olunmaz ama zeka dağıtırken neden hepsini bunlara verip bizi mahrum bıraktın? Bu nasıl zekadır, nasıl bir yaratıcılıktır! Allah da sizi… Bildiği gibi yapsın. Vanlı kardeşlerim kusura bakmasınlar ama artık Van kahvaltısı yanında bir de Selo kahvaltısı diye bir şey var. Tek kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz. Bir tek Şakir’e yok çünkü her gün saray kahvaltısı yapıyor.”