Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık Cemal Metin Avcı hakkında iddianame hazırlandı.

Gültekin’in cesedini varil içine koyup yaktıktan sonra üzerine beton döken Avcı hakkında ‘canavarca hisle adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı hakkında da ‘yardım ve yataklık’ suçundan 5 yıl hapis cezası istendi.

İddianame, Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Pınar Gültekin’in avukatı Rezzan Epözdemir, Muğla Adliyesi önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi

Dosyayı aldığımız ilk günden itibaren bütün kamuoyu ve başsavcılık makamı, Cemal Metin Avcı üzerine yoğunlaşmıştı. O da zaten tutukluydu, nitelikli kasten adam öldürme suçundan. Bizler ısrarla, yazılı ve görsel basındaki demeçlerimizde, başsavcılık makamına sunduğumuz dilekçelerde soruşturmanın genişletilmesini istedik. Israrla bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini, cinayet işlenirken veya suç delilleri değiştirilirken, ceset yok edilirken mutlaka başkaca faaillerin olduğunu iddia etmiştik. Çünkü maktulenin boyu 1.83. Önce odunla yakılmaya çalışılmış, akabinde benzin temin edilmiş, benzin dökülmüş, sonrasında beton dökülmüş, bir varil içerisine cenin pozisyonunda konulmuş, sonrasında bir palet yardımıyla dereye atılmış. Şüphelinin telefonu da 3 parçaya ayrılmış ve değişik yerlere atılmış. Maktulenin en son sinyali burada çeksin diye Akyaka’da kırılıp, atılmış. Cinayetin son derece planlı olduğu apaçık ortada.