Pervin Buldan: Adayımızı yakın zamanda müjdeleyeceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin haftalık Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, seçim tarihinin öne alınması tartışmalarıyla ilgili olarak, “Bu seçimlerin ikinci turu kesinlikle Haziran’dadır ve Haziran’dan kaçamayacağınızı özellikle belirtmek isterim.” dedi.

Bundan seçim tarihiyle ilgili şunları söyledi:

“Talimatlarını verdiğiniz kapatma davasına umut bağlamayın. HDP’siz seçim hayaline kapılmayın. Seçimlerin sürükleyici gücü HDP olacaktır, Emek ve Özgürlük ittifakı olacaktır.

“İktidar sürekli bir papatya falı açıyor. Onlar için zor bir seçim olacak çünkü 7 haziran sendromları var. Nisan-mayıs arasında gidip gelen bir iktidar var.

“Gidip de gelemeyeceğiniz tarihi ben söyleyeyim: Bu seçimlerin ikinci turu kesinlikle Haziran’dadır ve Haziran’dan kaçamayacağınızı özellikle belirttmek isterim.

“Takvimlere çok fazla umut bağlamayın derim. Ya zamanında yapılacak bir seçimde kaybedeceksiniz ya da erkene alacağınız bir takvimde gideceksiniz. Yazı da çıksa tura da çıksa bunlar kaybedecekler boşuna fal bakmayı bıraksınlar.”

‘Cumhurbaşkanı adayımızı yakın zamanda müjdeleyeceğiz.’

HDP’nin kendi cumhurbaşkanı adayı olacağını hatırlatan Buldan,

“Biri karakış diğeri sonbahar olan iki kutupla bahar bu ülkeye gelmez. Baharı getirecek olan HDP’dir. HDP’nin üçüncü yoludur.

“Cumhurbaşkanı adayımızı yakın zamanda müjdeleyeceğiz.

“Uğruna ağır bedeller ödediğimiz mücadelemizin tabii ki kendi cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Siyasette varız, mücadelede varız, cumhurbaşkanlığı adaylığında da varız.” dedi.