Pervin Buldan: 100 milletvekili çıkaracağız

Yeşil Sol Parti Erzurum’un Hınıs ilçesinde miting düzenledi. Mitingde bir konuşma gerçekleştiren HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ” Güçlü bir temsiliyetle Meclis’e gireceğiz. Yeşil Sol Parti’nin 100 vekille Meclis’te temsiliyeti artık kaçınılmaz. Çünkü bu hava bunu gösteriyor. Çünkü bu atmosfer bunu gösteriyor” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Güçlü bir temsiliyet ile Parlamento’ya gireceğiz. 100 milletvekili ile Parlamento’da olmak artık kaçınılmaz” dedi.

Buldan, Yeşil Sol Parti’nin Erzurum’un Hınıs ilçesinde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 14 Mayıs seçimlerinde 100 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

“Yeşil Sol Parti’nin 100 vekille Meclis’te temsiliyeti artık kaçınılmaz”

Erzurum’un Yeşil Sol Parti’nin en az üç milletvekili ile Meclis’te temsil edileceğine inandığını ifade eden Buldan, şöyle konuştu:

“Sizlerin bu coşkulu, kararlı ve iradeli duruşu karşısında saygıyla eğiliyorum. Sevgili halkımız, gittiğimiz her yerde aynı coşku var. Yaptığımız bütün mitinglerde aynı kararlılık var, aynı dik duruş var. İnsanlar artık kararını vermiş. Erzurum da kararını vermiş.

Yeşil Sol Parti’yi Türkiye’nin her yerinde birinci yapmak için halkımız kararını vermiş. Ege’den Marmara’ya, Doğu’dan Batı’ya, Serhat’tan Amed’e, Botan’dan Karadeniz’e kadar her yerde Yeşil Sol’un bayrakları dalgalanıyor. Her yerde Yeşil Sol’un adayları coşkuyla karşılanıyor. Çünkü değişimi, dönüşümü, adaleti, barışı, huzuru ve refahı Yeşil Sol olarak Türkiye’nin her yerine yayacağız. Güçlü bir temsiliyetle Meclis’e gireceğiz.

Yeşil Sol Parti’nin 100 vekille Meclis’te temsiliyeti artık kaçınılmaz. Çünkü bu hava bunu gösteriyor. Çünkü bu atmosfer bunu gösteriyor. Kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla; Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle öteki olanlar, baskıya ve şiddete maruz kalanlar kararını vermiş; Yeşil Sol’u 100’ün üzerinde vekille parlamentoya gönderecek.”

Devamında ise Buldan şunları söyledi:

“Kürt halkına yapılan zulüm Şeyh Said döneminden kalan zulümdür”

“Sadece Meral’i de değil, çünkü Erzurum’a bir milletvekili yetmez. Biraz önce aday arkadaşlarımız sahnedeydi. Hepsini tanıyorsunuz. 14 Mayıs’a kadar daha fazla ve güçlü çalışmak ve bu ilde Yeşil Sol Parti’yi güçlü bir temsiliyetle Meclis’e göndermek sizin sorumluluğunuzdadır. Size hem inanıyorum hem de güveniyorum. Başaracağınızı da biliyorum. Bize en güzel müjdeyi siz vereceksiniz. Rehavete kapılırsak boş alanları başkaları doldurur. Gece gündüz demeden kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, Kürt’üyle, Alevi’siyle kapı kapı dolaşacağız, her eli tutacağız, her yüreğe dokunacağız ve herkesi ikna edeceğiz. Yeşil Sol’u tanımayanlara Yeşil Sol’u anlatacağız. Bu zulmün, bu barbarlığın, tek adam rejiminin bitmesi için, Ali Rıza amcanın hakkı için Erzurum kendi iradesine sahip çıkacak. Bu zulüm sadece Ali Rıza amcaya değil bütün Kürt halkına yapılan bir zulümdür. Şeyh Said döneminden kalan, bugün onun torunlarına ve çocuklarına yapılan zulümdür.”

Trafik kazasında yaralanan HDP Grup Başkanvekili ve Yeşil Sol Parti Erzurum milletvekili adayı Meral Danış Beştaş’a geçmiş olsun dileklerini ileten Buldan, kendisinin sağlığına kavuşunca Erzurum’a yeniden geleceğini ifade etti.

Sırrı Sakık: Özgürlükleri hayata geçireceğiz

Yeşil Sol Parti Ağrı milletvekili adayı Sırrı Sakık da özgürlük için alanlarda olduklarını söyleyerek, “Zindanların kapısını açacağız, İmralı’daki tecridin kapısını kıracağız. Özgürlükleri hayata geçireceğiz, arkadaşlarımız özgür olacaklar. Vallahi inanıyorum, önümüzdeki yerel seçimlerde, burada içeride bulunan Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel, Ayla Akat ve içerideki 10 binlerce arkadaşımız özgür olacak. Biz burada hep beraber birlikte sizlere hitap edeceğiz. Selahattin size burada hitap edecek, buna inanıyoruz. İşte bizim mücadelemiz bu” dedi.