Peker’den Soylu’ya: Soruşturmayı Sezgin Baran Korkmaz’a sen haber verdin

Sedat Peker, Sezgin Baran Korkmaz’ın hakkındaki soruşturmayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından uyarıldıktan sonra yurtdışına çıkış yaptığını ifade etti. Peker, Korkmaz’ın bir işadamından alacağı olan 45 milyon dolarına ise Erdoğan’ın haberi olduğu ifade edilerek, unutmasını istendiği öne sürdü.

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ı hakkındaki soruşturmayla ilgili uyarması sonrasında yurtdışına çıktığını iddia etti.

Peker, Sezgin Baran Korkmaz’ın yurtdışına kaçmasını şöyle anlattı: “5 Aralık Resul Hor Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Genel Müdür yardımcısı Sezgin Baran Korkmaz’a telefon açıyor. Basından hatırlarsınız Ermeni bir adam vardı, şimdi cezaevinde. Bu adamı arıyor. İçişleri Bakanlığı’na çağıyor. Saati de aklınızda akşam veya saat 10.30 giriş 12:30 çıkış. Sezgin Baran Korkmaz’ın bir iş adamından 45 milyon dolar alacağı var. Süleyman buna diyor ki, ‘senin hakkında tahkikat yapıldı. Dosya var, sen yurtdışına çık. Bu adamın parasını da yukarının haberi için Tayyip abiyi işaret ediyor. Yukarısının haberi var, bu parayı da sil. Sorun çıkacak’ diyor. Şimdi bunların kayıtları da herşey çıkacak.

Sezgin Baran Korkmaz 6 Aralık tarihinde yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı Organize Suçlar Daire Başkanı telefonuyla arayıp ‘hakkında altı aydır Türk polisi tarafından da dosya açıklanan bir adamla içişleri bakanlığına çağırıp görüşüyor. Yüce divan. Yurtdışına çıkmasanı söylüyor ve çıkıyor. İş nerede bozuluyor? Sezgin Baran Korkmaz bu 45 milyon doları kabul etti ya… Adam tırstı, karşısında devlet var. Otelini de istediler. Mubarız’e yaptılar ya oteli, yalıyı….

‘5 ARALIK AKŞAMI GÖRÜŞME OLDU, 6 ARALIK’TA YURTDIŞINA ÇIKTI’

Siz muhalifleri baskı kuracaksınız. 5 Aralık tarihinde Sezgin Baran Korkmaz İçişleri Bakanlığı’na geldi mi, 6 Aralık’ta yurtdışına çıkmış mı? Gece görüşüyor bir gün sonra adam kaçıyor. İş nasıl bozuluyor. Onu anlatacağım. Sezgin Baran Kortmaz bakıyor her şey elinde gidecek. Otelini istiyorlar ya. 45 ile başladı şimdi oteli istiyorlar. Bu dönmüyor Türkiye’ye. 28 Aralık’ta operasyon yapıyorlar. 29 Aralık ne biliyor musunuz? O gün 45 milyon doların ödenme günü. O gün haciz olacak. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Benim evime gidip benim karımla korkutmak istediler ya aynısını ona yapıyorlar.

Ben bu olayı toparlayayım diye aranya da bu Veysi (Veysi Ateş). Aranan adamın oteline gidip kalıyorsunuz, yüzbinlerce lira hesap ödemiyorsunuz. Mehmet Ağar’dan öğrenmişler bu taktiği adamı gasp ediyorsunuz. Siz bu adamın arkadaşı değil misiniz? O otele gitmiyor musunuz. Yediğiniz ekmeği kirletiyorsunuz. Siz adam değilsiniz.

YÜCE DİVANLIK SUÇ İŞLENDİ

Kardeşlerim gazetecilere baskı yapın, direk Yüce Divan hiçbir şansı yok. İçişleri Bakanlığı’nda görüşme kayıtları, adam kaçıyor. Ne dediğini kanıtlayamasak bile sen hakkında dosya bulunan, operasyon yapılacak olan, operasyonu da yapacak olan da telefon edip çağırıyor, kesmeye. İstanbul Başsavcısı buna izin vermiyor. Cumhurbaşkanına gidiyor. Bu işte bir karışıklık var, sizin haberiniz varmış diye. O para olayı bilmiyor. Oda diyor ‘benim haberim’ yok. ‘Oda diyor ki kanun ne gerektiriyorsa onu yap’ diyor. Sırf içişleri bakanı ile orada görüşmesi bile Yüce Divanlık. Ertesi günü kaçması bile Yüce Divanlık.

Sezgin Baran Korkmaz adayı terk ederse, kayıt yok ama başka bir çok şey var. Dik duracağız. Senin oradakinin bütün listeside bende. Başka hangi hakim, savcı kaldı listesi de bende. Tek tek anlatacağım bunların hepsini.

Ajan ha. Ben devletin aleyhine ne söyledim. Bir tane sivil kuruluş. Orada bizim askerimiz şehit oluyor. Niye oradan Türkiye’ye hiç bir para gelmiyor oradan. Niye? Şerefsiz. Hırsızı, hırsızlık yapanı savunuyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanı talimat verildi, böyle yapıldı mı?

‘TAYYİP ABİ İLE KONUŞURKEN BİLE MEZARA GİDECEK ŞEYLER VAR’

Tayyip abiyle konuşurken benle mezara gidecek şeyler var. Pislik olmadığımı herkese öğreteceğim. Pisliklik varsa ben onun azıyım. Ben size nasıl çalınır, nasıl çırpılır tak tak öğreteceğim.

‘ENGİN SİGORTA YÜZDE 5300 BÜYÜDÜ’

Ülke büyüyor diyorlar ya. Eskiden kendisini arayanların ev ve araba istediğini, şimdi ise çocuk bezi ve mama istediğini söyledi. Peker, insanların maddi sıkıntılardan dolayı intihar ediyor, ülke büyüyor. Süleyman yüzde 5300 büyüyor. Nasıl dediğim doğru çıktı. Her dediğim nasıl doğru çıkıyor. Namuslu olun ama. Bak Engin Sigorta patladı. Bunlar kolpacı, bunlar sahtekar.

Bize ölüm şeref, vallahi şeref, billahi şeref, bize cezaevi şeref, bize gülmek şeref. Bunlar benim psikolojimi bozmak için geliyoruz, gidiyoruz diyorlar. Lan bırak…Gel da, gel öldür.

‘ALLAH’A YEMİN OLSUN İNTİKAMIMI ALACAĞIM’

Çocukluğundan beri bu marşları okmuş adamı ölümle korkutmak geri zekalılıktan da öte, fındık kadar beyinleri ile cumhurbaşkanı olup ülke yönetmeye kalktılar. Allah’a yeminler olsun, intikamımı alacağım. Kızımın ayrı alacağım. Namusunuz yok sizin, kahpesiziniz ulan siz. Dünyanın en büyük istihbarat ajanları yanımda yaşıyor. On tane koruma yan yanayız. Ama arkada görüntü çıkınca nerede olduğunu tespit eden internet bir program varmış. O ajanlar onu bilmi”yor du değil mi? Ben de diyorum bunlar iki günde nasıl öğreniyor, diyar diyar geziyoruz. Namusunuz yok lan sizin.

‘BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANI SIFIR X5’LE GİDİYOR İŞE’

“Kıymetli kardeşlerim, Bodrum’da Paramount Hotel diye bir yer var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş hem Türkiye’de hem de Amerika’da aranıyor. Türkiye ayrı arıyor ABD ayrı arıyor. Sezgin aran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Ankara. Hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu o kadar rahat bir adam sıfır x5’le görevine gidip geliyor. Devlet bunlara opel veriyor veya passat. Yani hiç kim ne der diye, kaç milyonluk arabayla işe gidip geliyor. Artık sınırları aşmışlar, güç zehirlenmesi böyle bir şey, beynin artık önemsemiyor. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor. Tayyip abi niye alamıyor bunu? Onu da anlatacağım.

Başka? Bunun korumasıydı, onu Koruma Daire Başkanı yaptı. Kim? Ekrem Güler. Kim? O Silivri’deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine vesile olan canavar, hain. Evet gencecik çocuğu öldürdü. Bunalıma soku, baskı baskı, en sonunda kafasına sıktı çocuk.

Veyis Ateş? He he tatil ekibi. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de, beraber kesiyorlar. Resul Holoğlu olaya sonranda dahil olacak, şimdi bunlar tatil ekibi.

Bi de Muğla Emniyet Müdürü. Marina Yalıkavak vardı ya el konulan. Dikkat edin hep el koyma operasyonları Muğla’da oluyor. Şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de öyle demişti. ‘Ya sendeki belgeler, benim şirketim ama bende yok.’ Bende var kardeşim, sakın onlarla anlaşayım, şirinlik yapayım, onları kurtaracak şey deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende. Hangi hakimler savcılar. Lan adamın otelinde, ve bu adamın arandığını dünya biliyor, ne işiniz var? Hani lan faturalarınız, suit odalarda kalıyorsunuz, her biri 500 euro, 10 gün kalınca 5 bin. Yan ekstralarla 10 bin. 100 bin lira yapar. La sizin maaşınız kaç lira? Hani fatura? Adamın otelinde Bölge İdare Mahkemesi Başkanı, İl Emniyet Müdürü. Bu bile suç da, artık bunları saymıyoruz, bunlar hediyeleri olsun.”