Patlama sonrası hedef gösterilen Avukat Jiyan Tosun savcılığa başvurdu

Zafer Partili Adem Taşkaya’nın Beyoğlu patlamasının ardından “saldırının faili” iddiasıyla Twitter üzerinden hedef gösterdiği Avukat Jiyan Tosun, suç duyurusunda bulunmak için adliyeye gitti. Savcıya ulaşamayan Tosun’un can güvenliği olmadığı için adliyeden çıkmayacağı kaydedildi.

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada ‘bombayı bırakan kadın’ olarak hedef gösterilen avukat Jiyan Tosun, tehditler üzerine can güvenliği için savcılığa başvurdu.

T24’ten Candan Yıldız’ın haberine göre, Zafer Partili Adem Taşkaya’nın “saldırının faili” iddiasıyla hedef gösterdiği avukat Tosun, patlama sırasında müvekkiliyle karakoldaydı.

Taşkaya, Twitter hesabından İstiklal Caddesi’ne bombayı koyduğu iddia edilen kadının fotoğrafını paylaştı, bombayı koyan kişinin avukat Jiyan Tosun olduğunu iddia etti.

Taşkaya bir süre sonra söz konusu tweetini silse de iddia başka hesaplarda da paylaşıldı; Jiyan Tosun’un kimlik bilgilerinin yer aldığı fotoğraf da eklenerek Whatsapp gruplarında dolaşıma sokuldu.

Jiyan Tosun, patlama sırasında Küçükçekmece Karakolu’nda bir müvekkilinin işlemlerini sürdürüyor, olaylardan habersiz avukatlık mesleğini icra ediyordu.

Tosun, adliyeden çıkmayacak

Hedef gösterildiği için tehditler alan, can güvenliği olmayan Jiyan Tosun, bu gelişmeler karşısında savcılığa suç duyurusunda bulunmak için adliyeye gitti.

Savcıya ulaşamayan Tosun, can güvenliği olmadığı için adliyeden çıkmayacak.