Partililere ‘Benimle misiniz?’ diye soran Kılıçdaroğlu’na destek mesajları

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisine seslenerek “Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” sorusunu yöneltmesinin ardından, önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha sonra da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ ve Canan Kaftancıoğlu’ndan destek mesajları geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de gerçekleşen CHP TBMM Grubu tarafından düzenlenen 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında konuştu.

Kılıçdaroğlu “Ben sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım ve hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Bu ülkeyi seven insanların, gerçek vatanseverlerin umutları ve duaları her yerde bizimle birlikte yürüyor buna inanın. Ve yine buna inanın bu mücadelede halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz ve özgürlük, doğruluk, adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz.Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” dedi.

Konuşmanın ardından İBB Başkanı İmamoğlu Twitter’da “Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım” mesajını paylaştı. Mansur Yavaş da “Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım” dedi.

Partinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da Twitter’dan destek mesajı paylaştı.

Social embed from twitter