Özlem Zengin: Türkiye’de çıplak arama olduğuna asla inanmıyorum

Cezaevlerinde çıplak arama yapıldığı iddialarına inanmadığını söyleyen AK Partili Özlem Zengin, “Ömer Faruk Gergerlioğlu kadar Meclis’i terörize eden başka bir milletvekili görmedim. Türkiye’de çıplak arama olduğuna asla inanmıyorum, yok böyle bir şey” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, cezaevleri ve emniyette çıplak arama iddialarının doğru olmadığını savundu. Zengin, iddiaları gündeme getiren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun “Meclis’i terörize etmek”le suçladı.

Euronews Türkçe’den Dilek Gül’e konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya üzerinden gündeme getirdiği çığla arama iddiaları soruldu.

“Bir milletvekilinin adı üzerinden bunu söylemek istemem ama Ömer Faruk Gergerlioğlu kadar ben Meclis’i terörize eden başka bir milletvekili görmedim” diyen Zengin, “Kendisinin geldiği bir yer var. Orayı siz artık bağlarsınız, nereden geldiğini. Bütün ajandası bu, genel kurula çıktığında böyle şeyler ifade ediyor” ifadelerini kullandı.

‘BU BİR FETÖ YÖNTEMİDİR’

Cezaevlerinde çıplak arama yapıldığı iddialarını inanmadığını söyleyen Zengin, “Türkiye’de çıplak arama olduğuna asla inanmıyorum, yok böyle bir şey. Zaten bu konuya İçişleri Bakanımız Genel Kurul’da cevap verdi. Bunu çok net söyleyeceğim, bu bir FETÖ yöntemidir. Ne münasebet, hem de bahsettiği kadınlar mütedeyyin kadınlar” dedi.

Kadınlara yönelik böyle bir uygulamaya tahammül edilemeyeceğini belirten Zengin şöyle devam etti:

“Bütün hayatı kadın mücadelesi ile geçmiş bir insanım, böyle bir şeye müsaade edebilir miyiz biz? Bir kadının böyle aranmasına biz tahammül edebilir miyiz? Bunları yaparak bir kampanyanın sesi oluyor, tabi onların dışarıda ekipleri var. Büyütüyorlar, TT yapıyorlar. Türkiye’deki cezaevleri dünya ile kıyaslanamayacak kadar şartları iyi. Hiç kimse cezaevinde olsun istemem, istemeyiz. Süreçlerden geçerek geliniyor, anlatılıyor çocukları çok üzgün. Ama onların üzülmesi suçu ortadan kaldırmıyor. Yani burada odaklanmamız gereken ailesi çocukları değil, odaklanmamız gereken suçu iddia edilen şüpheli, mahkumsa mahkum. Türkiye’de cezaevlerinde bu şekilde bir muamele olamaz. Bunlar kesinlikle yok, kasti bir siyasi propaganda var.”