Özdağ: Vatandaşlık verilen Suriyelilerin listesini Resmi Gazete’de yayımlayın, 200 bin çıkarsa özür dilemeye hazırım

Vatandaşlık verilen Suriyeli sığınmacı sayısının 1,5 milyona yaklaştığını iddia eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Tarihi bir çağrı yapacağını” belirterek basın açıklaması düzenledi.

Özdağ, hedefin seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermek olduğunu iddia etti.

Özdağ, “Saraydan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne, vatandaşlığa alınmasını istenilen liste yollanırken, son gelişme de vatandaşlık işlerinin doğrudan saraydan yapılmaya başlandığı yönünde. Hedef, seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermekmiş. Bu, seçmen ithali yoluyla Türkiye’de milli iradenin tahrip edilmesidir. Türkçe bilmeyen seçmenle, Türkiye’nin milli iradesini temsil edemezsiniz” dedi.

Özdağ, 6’lı masanın sığınmacı sayılarına ilişkin 200 bin olan resmi rakamı kabul etmesini eleştirdi, “Seçmen listelerinin nasıl manipüle edileceğine dair bir bilginin hem Sayın Kılıçdaroğlu’na hem Sayın Akşener’e ayrıntılı bir şekilde kıdemli bir politikacı ve eski bir bakan tarafından brifing şeklinde verildiğini biliyorum. Bu kişinin 1,3 milyon kişiye vatandaşlık verdiler diye Kemal Bey’i ve Meral Hanım’ı uyardığını biliyorum. Buna rağmen susuyorsanız ve bu konuda ‘sorun yok’ diye açıklama yapıyorsanız, kendi seçmeninizi aldatıyorsunuz demektir” diye konuştu.

Özdağ, Vatandaşlık verilenlerin listesini Resmi Gazete’de yayımlayın, 200 bin çıkarsa özür dilemeye hazırım” dedi.

Ümit Özdağ, Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olması çağrısını yineledi.