Özdağ: 60’a yakın AK Partili vekil “iktidarın ömrünü tamamladı, Erdoğan seçilemez” diyor

Yeniçağ yazarı Orhan Uğurlu’ya “AKP’den 60’a yakın milletvekili ile görüşüyoruz” diyen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Independent Türkçe’ye verdiği demeçte sözlerinin arkasında durarak, mevcut vekillerin de içinde bulunduğu yaklaşık 60 milletvekiliyle görüştüklerini yineledi ve vekillerin AK Parti’den çok şikayetçi olduğunu savundu.

Seçimlere daha yaklaşık bir buçuk yıl varken kulisler şimdiden hareketlendi.

Doç. Dr. Özdağ, AK Parti vekillerle hukuk ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum dahil birçok konuyu görüştüklerini aktardı.

AK Partili siyasetçilerin “Recep Tayyip Erdoğan bir daha seçilemez. AK Parti ömrünü tamamladı. Şehirlerde esnafı bile dolaşamıyoruz. Tarım ve sanayide ülkeye katacakları bir şey yok” dediğini kaydeden Özdağ, “Bizimle görüşenlere ‘bırakın gelin artık, ülkenin durumu kötüye gidiyor’ diyoruz ama ‘Şimdilik bekleyelim’ cevabını veriyorlar” diye konuştu.

“DİĞER PARTİLERDEN DE SİYASETÇİLERLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Eskiye oranla Gelecek Partisi’yle görüşmelerin arttığına değinen Özdağ, “AK Partililerin dışında ANAP, Doğru Yol Partisi ve MHP’den birçok eski milletvekili bizimle görüşüyor” ifadelerini kullandı.

Görüşme yaptıkları siyasetçilerin özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden (CHS) ciddi şekilde rahatsız duyduklarını ifade ettiklerini vurgulayan Özdağ, “Aslında parlamento, ekonomi ve ülkedeki siyasetin geldiği durumdan çok şikayet ediliyor. Parti içindeki siyasi durumu anlatıyorlar. Ama şikayet ettikleri hususlar ile ilgili bir tavır ortaya koyamıyorlar ve son noktada cesaret örneği gösteremiyorlar. Sessizce bekleyelim modundalar” değerlendirmesinde bulundu.

“DEVA VE İYİ PARTİ İLE DE GÖRÜŞENLER VAR”

Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

“Ege’den Akdeniz’e, Marmara’dan Doğu Anadolu’ya kadar ülkenin hemen hemen her yerinden siyasetçiler ile görüşme gerçekleştirdiklerini dile getiren Özdağ, “Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ile İYİ Parti ile de görüşenlerin olduğunu biliyoruz. Dediğim gibi bunlar son hamleyi yapamıyorlar. Korktukları bir şey veya bir beklentileri var. Ya da muhalefetin biraz daha ete kemiğe bürünmesini bekliyorlar. Ancak daha çok bizimle görüşüldüğü söyleyebilirim.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ SONA ERMELİ”

Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü sürpriz ziyaretine ilişkin ise şunları söyledi:

“Gelecek Partisi’nin siyasi partiler ile görüşmeleri devam ediyor. Geçen hafta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, genel başkanımızı ziyaret etti. Yine ondan önce Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir görüşmeleri oldu. Dün de Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal partimizi ziyaret ettiler. Ziyaretler devam ediyor. CHP lideri ile de görüşmeler bu minvalde gerçekleşti. Görüşmelerin tamamı Türkiye, hukukun üstünlüğü ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sona erdirilmesi içindir.”