Oyuncu Nihal Yalçın: Fakirler ölür, zenginler canlı yayına bağlanır

Sinema oyuncusu Nihal Yalçın, televizyon ekranlarından canlı yayınlanan depremzedelere yardım kampanyasındaki bağış miktarlarına ve bağışçıların kimliklerine dikkat çekerek, “Fakirler ölür, zenginler canlı yayına bağlanır” yorumunda bulundu.

Televizyonlarda ortak yayınla yapılan bağış kampanyasında çok sayıda iş insanının milyon liralar bağışlaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Sinema be dizi oyuncusu Nihal Yalçın, “Memleketin üzerinden servetine servet katanlar şurada kahraman olmasın” dedi.

Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin yarattığı yıkımın ardından dün akşam televizyon kanallarında ortak yayınla büyük bir bağış kampanyası organize edildi. Aralarında kamu kurumlarının da bulunduğu çok sayıda kurum, şirket ve kişiler canlı yayına katılarak bağışta bulundu. Kampanyada toplanan yardımların AFAD ve Kızılay’a aktarılacağı belirtildi.

‘TOPLAYALIM AMA VERGİ BORCU TEK KALEMDE SİLİNENLER KAHRAMAN OLMASIN’

Canlı yayına bağlanarak bağış yapan şirket ve holdingler sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medya hesabı üzerinden kampanyaya tepki gösteren oyuncu Nihal Yalçın, “Çöpüne kadar vergi veriyoruz, yüzde 40’a varan gelir vergisi veriyoruz, adlı adınca deprem vergisi vermişiz ama hala yardım topluyoruz. Toplayalım tamam ama o vergi borcu tek kalemde silinenler, bütün memleketin üzerinden servetine servet katanlar da şurada kahraman olmasın” ifadelerini kullandı.

 

Yalçın şöyle devam etti: “1 gecede anasız babasız kalan çocukları bize mucize diye sundunuz. Kimsenin burnunun bile kanamadığı bir deprem atlatmış olsaydık işte ona mucize diyebilirdik. 1 gecede ailesini kaybetti bir sürü çocuk. Milyar bağışlasanız nolur.”

Yalçın, bir diğer paylaşımında ise “Fakirler ölür, zenginler canlı yayına bağlanır” dedi.

 

Nihal Yalçın’ın mesajları milyonlarca görüntülenme, on binlerce beğeni ve yorum aldı.