ORC’nin son anketinde dikkat çeken sonuçlar! AK Partinin kan kaybı sürüyor

Son anketini İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapan ORC’nin, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu karşısında AK Parti, İstanbul ve Ankara’da zirveyi kaptırmazken CHP ise kalesi İzmir’de birinciliği kimseye vermedi. Ankette en dikkat çeken nokta ise üç büyükşehirde de AK Partinin oylarının İYİ Partiye geçmesi oldu.

Türkiye seçimlere doğru giderken araştırma şirketleri de anketlere hız verdi. 2018 seçimlerini en doğru tahmin eden ORC Araştırma, son seçim anketini İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaptı. “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye sorulan ankette, üç büyükşehirde de AK Parti’ni oylarının İYİ Parti’ye geçtiği görüldü.

AK PARTİ, İSTANBUL VE ANKARA’DA LİDER

İstanbul’da yapılan ankette AK Parti %32,2 ile birinci, CHP %27,2 ile ikinci sırada, İYİ Parti %16,1 ile üçüncü sırada yer aldı. Ankette, AK Parti 2018 seçimlerine göre İstanbul’da %10,5 oranında oy kaybederken, İYİ Parti ise oylarını %8,1 artırdı. CHP’nin oyları ise %0,8 yükseldi.

Son anket İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapıldı!

Ankara’da yapılan ankette AK Parti %30,5 ile birinci, CHP %27 ile ikinci, İYİ Parti %20,1 ile üçüncü oldu. Başkentte 2018 seçimlerine göre AK Parti %9,9 oy kaybetti. İYİ Parti %8, CHP ise %0,9 oranında oyunu artırdı.

Son anket İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapıldı!

İZMİR’DE CHP AÇIK ARA ÖNDE

İzmir’de yapılan ankette %40,2 ile CHP birinci, %20,4 ile AK Parti ikinci, %17,4 ile İYİ Parti üçüncü oldu. 2018 seçimlerine göre İzmir’de AK Parti %8,3 oranında, CHP ise %1,1 oy kaybederken, İYİ Parti %6,5 oranında oyunu artırdı.

Son anket İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapıldı!

AK PARTİ’NİN OYLARI İYİ PARTİ’YE GEÇTİ

Ankette en çok dikkat çeken nokta AK Parti’nin oy kaybetmesi ve İYİ Parti’nin ciddi şekilde oylarını artırması oldu. Ankette AK Parti’ye küsen seçmenin İYİ Parti’ye geçtiği görüldü.