ODTÜ: 33. Bahar Şenliği yarın başlıyor

ODTÜ Mezunlar Derneği Bahar Şenliğinin 32 yıldır olduğu gibi bu yıl da aynı içerik ve aynı formatta yapılabilmesi için gerekli olan teknik ve idari olanakları sağlamaya hazır olduklarını aktardı.

Yapılan açıklama da şu ifadeler yer aldı: Ülke ve toplum olarak yaşadığımız sıkıntıların üniversitelerimizi de etkilemesi ne yazık ki kaçınılmaz bir durum olduğunu biliyoruz. Ancak, bizler ODTÜ’lü olmanın değerlerinden biri olan dayanışma ruhu içinde okulumuzun geleneklerini yaşatma kararlılığındayız. Biz ODTÜ Mezunları Dernekleri Konseyiolarak Rektörlüğümüze gerekli desteği vermeye; Bahar Şenliğinin 32 yıldır olduğu gibi bu yıl da aynı içerik ve aynı formatta yapılabilmesi için gerekli olan teknik ve idari olanakları sağlamaya hazırız. Haydi! hep birlikte dayanışmayla BAHAR ŞENLİĞİNE….

32 YILLIK GELENEĞİN SÜRMESİ İÇİN SANATÇILARDAN ÇAĞRI

ODTÜ 33. Uluslararası Bahar Şenliği’nin “olanak yok” denilerek yapılamayacağının duyurulması üzerine onlarca sanatçı, sosyal medya üzerinden yayınladıkları mesajlar ile ODTÜ öğrencilerinin #ŞenliğineSahipÇık çağrısına destek verdi. Haluk Levent’in twitter üzerinde başlattığı ODTÜ çağrısına, Genco Erkal, Levent Üzümcü, Orhan Aydın, Berna Laçin, Athena, Can Bonomo, Sıla, Şevval Sam, Hayko Cepkin, Erdal Erzincan, Erdal Güney, Onur Akın, Aylin Aslım, Sabahat Akkiraz, Dengin Ceyhan, Moğollar, Gazapizm, Hüseyin Turan’ın olduğu pek çok sanatçıdan destek mesajı yağdı.Haluk Levent, Genco Erkal, Sebahat Akkiraz, Şanışer gibi birçok sanatçı ise hiçbir talepte bulunmadan ücretsiz olarak konser verebileceklerini veya oyunlarını sahneleyebileceklerini duyurdu. ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök’e çağrıda bulunan sanatçılar, 32 yıllık geleneğin sürmesi gerektiğini ifade etti. Öte yandan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de şenliğin tüm maddi ve teknik ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını duyurdu.

İlgili Haberler