O Ses Türkiye yarışmasına Kürtçe ‘Lorî Lorî’ ninnisi damga vurdu

Tv8 televizyonunda yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında yarı finalde elenen Hayri Kasaç veda konuşmasını Kürtçe bir ninni söyleyerek yaptı.

Hadise’nin takımında girdiği O Ses Türkiye yarışmasında yarı finale kalan Mardinli yarışmacı Hayri Kasaç Kürtçe bir ninni söyleyerek herkesi izleyenleri hayran bıraktı.

Yarı finalde elenen Kasaç veda konuşmasında annesinin kendisine sitem ettiğini ve onun gönlünü almak için Kürtçe bir ninni seslendirmek istediğini söyledi.

Annesinin Türkçe bilmediği dile getiren Kacaç, seslendirdiği şarkıları anlamadığını bu nedenle de kendisine sitem ettiğini belirtti.

Yarışmanın sunucusu Acun Ilıcalı’dan onay alan Kürt yarışmacı annesinin yıllar önce kendisine söylediği Kürtçe ninniyi seslendirdi.

Kasaç’ın seslendirdiği ‘Lorî Lorî’ ninnisi kısa sürede sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Hayri Kasaç kimdir?

Mardin’de doğan Kürt ses sanatçısı genellikle kendi yaşadığı şehre yakın bölgelerde performans sergiliyor.

12 senedir profesyonel anlamda çeşitli yerlerde sahne alan Hayri Kasaç, O Ses Türkiye’de ilk olarak Erzincan yöresine ait olan “Keklik Gibi” şarkısını seslendirdi.

Hayri Kasaç sahne performansıyla stüdyodakileri ve jüri üyelerini etkilemeyi başardı, tercihini ise Hadise’den yana kullandı.