Neçirvan Barzani ile Erdoğan Ankara’da bir araya geldi

Bugün Antep’te depremden etkilenen bölgeleri ziyaret eden Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, ardından Ankara’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

Irak Kürdistan Başkanı Neçirvan Barzani, ziyareti şahsı ve Kürdistan Bölgesi halkı adına başsağlığı temennileri iletmek amacıyla gerçekleştirdiğini belirtti.

Barzani, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Şahsım ve Kürdistan Bölgesi halkı adına başsağlığı dileklerini iletmek için Türkiye’yi ziyaret ettim. Aynı şekilde 6 Şubat’ta yaşanan depremin mağdurlarını ziyaret ettim” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve facianın kurbanlarıyla yaptığım görüşmelerde Türkiye halkına taziyelerimi ilettim” diyen Barzani, “Kürdistan Bölgesi’nin depremzedelere daha fazla yardım sağlamaya hazır olduğunu yineledim” ifadelerini kullandı.

Kürdistan Bölgesi arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarına değinen Barzani, “Felaketin başladığı ilk anda deprem bölgesine giden ve mağdurları kurtarmak için çabalayan Kürdistan Bölgesi arama kurtarma ekiplerini kutladım” diye belirtti.

Barzani, bugün Antep’te depremden etkilenen bölgeleri ziyaret etti.

Neçirvan Barzani, depremin büyük hasara yol açtığı Antep merkezin yanı sıra İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde çadır kentleri ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi.

Antep ziyaretinin ardından basın mensuplarına konuşan Barzani, “Bu felaketle karşı karşıya kalan insanlara elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Bu yardımları görevimiz biliyoruz. Biz kardeşiz. Zor günlerde siz bize yardımcı olup kapılarınızı açtınız. Bugün de bizim elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bugün Süleymaniye’de, Erbil’de, Halepçe ve Duhok’ta, tüm Kürdistan’da aynı acıyı yaşıyoruz. Halkımızın yüreği sizinle. İnşallah bu zor günleri de atlatacaksınız” diye konuştu.