Muhittin Böcek taburcu olacak

İki ayı yoğun bakımda geçen 3,5 aylık bir tedavi sürecini atlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek taburcu olmaya hazırlanıyor. Böcek’in sağlık durumuyla yakından ilgilenen Prof. Özkan, “Kendisi bomba gibi, taburcu etmeye hazırlanıyoruz” dedi.

Üç ayı aşkın süredir Covid-19 ile mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kısa süre içinde taburcu edilecek. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, hastanede tedavisi süren Başkan Böcek’i ziyaret etti ve sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Böcek’in sağlık durumu hakkında bilgi aldığı belirten Özkan, “Kendisi bomba gibi. Taburcu etmeye hazırlanıyoruz. Başkanımız sağlık çalışanlarımıza teşekkür etti ve bir an önce görevinin başına geçmek istediğini söyledi. Her şey dilediği gibi olsun” mesajını paylaştı. Özkan, Böcek’i ziyaretinde çektirdikleri fotoğrafları da takipçilerine sundu.

MUHİTTTİN BÖCEK’İN KORONA MÜCADELESİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos’ta Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuştu. Böcek, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakıma alınmış ve 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Covid-19’u yenen ve durumu iyiye giden Böcek 11 Kasım’da yoğun bakımdan çıkarılarak normal servise alınmıştı.