Bahçeli TBMM Başkanlığı’nı Gergerlioğlu’nu Meclis’ten çıkarmaya çağırdı, Abdullah Gül’e ise “CHP veya HDP’ye katılması isabetli olur” dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

Nevruz bayramını kutlayan Bahçeli, “Nevruz’u devlete ve millete meydan okuma fırsatı gören bölücülere karşı biriz, beraberiz, Allah’ın izniyle tahriklere, tacizlere, karanlık kampanyalara asla prim vermeyeceğiz” dedi.

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun protesto amacıyla TBMM’yi terk etmemesi hakkında ise “Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir” yorumunda bulundu.

Bahçeli, bu eylemin yasa dışı ve gayri meşru olduğunu söyledi ve “TBMM’de yer yatağı sermek demokrasiye sürülmüş kara bir lekedir” dedi.

Bahçeli, TBMM Başkanlığı’nın harekete geçerek Gergerlioğlu’nu Meclis’ten çıkarmasını, buna yetkisi yoksa da bir kanun hazırlanması gerektiğini söyledi.

Bahçeli son olarak da Abdullah Gül’e seslendi:

“Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşünce ‘Gül’en yüzü asılan, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11.Cumhurbaşkanı’na diyeceğim de şudur: Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır.

“11.Cumhurbaşkanı’na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP’ye veya CHP’ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır.”